Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Pád Bílého domu, Práskač, Lore a další

Redakce

Redakce

11. 4. 2013

Premiérám tohoto týdne vévodí snímek s příznačným názvem Pád Bílého domu. Dále nám Dwayne Johnson možná ukáže, že umí hrát i charakterní role a dojde též na česko-slovenské drama Můj pes Killer.

FOTO: Praskac Dwayne Johnson

Rock ve své (ne)typické roli? Zdroj: H.C.E.

Pád Bílého domu (Olympus Has Fallen)

FOTO: Pad bileho domu plakatKarty jsou v příběhu snímku Pád Bílého domu rozdány poměrně jasně: v Oválné pracovně sedí místo prezidenta teroristé, ten byl jimi naopak zajat, Amerika je na kolenou. Zachránit je může pouze jediný muž.

Režisér Antoine Fuqua (Training Day, Slzy Slunce) se pustil do akčního thrilleru s velkou vervou, záda mu navíc kryje slušná herecká podpora. Jména jako Morgan Freeman, Gerard Butler nebo Aaron Eckhart lákají na zábavnou podívanou.

Pád Bílého domu (Olympus Has Fallen), Akční / Thriller, USA, 2013, 119 min, Režie: Antoine Fuqua, Hrají: Gerard Butler, Morgan Freeman, Finley Jacobsen, Radha Mitchell, Aaron Eckhart

video
play-sharp-fill

Práskač (Snitch, recenze)

FOTO: Praskac plakatPokud znáte jméno Dwayne Johnson, popřípadě The Rock, pak si nejspíš vybavíte mimořádně vyvinutou postavu akčních filmů či praštěných komedií. Co na Johnsona ale moc nesedí, je role starostlivého otce, ochotného obětovat svůj čistý štít kvůli synovi.

A přesně tuto roli The Rock v tomto filmu dostal a zahraniční kritiky překvapeně konstatují, jak dobře si s ní poradil. Bez charakterního herce by tento snímek totiž jen těžko obstál.

Práskač (Snitch), Akční / Drama / Thriller, USA, 2013, 112 min, Režie: Ric Roman Waugh, Hrají: Dwayne Johnson, Susan Sarandon, Barry Pepper, Benjamin Bratt, Jon Bernthal

video
play-sharp-fill

Příběh mého syna (Twice Born)

FOTO: Pribeh meho syna plakatSvobodná matka Gemma (Penélope Cruz) se vrací spolu se svým dospívajícím synem Pietrem do krajiny, kde vyrostl. Srbsko ale bylo v době jeho narození uprostřed války, a tak musela Gemma utéct.

Naproti tomu její tehdejší partner a Pietrův otec Diego v zemi zůstal, a ztratil tak na dlouho dobu kontakt se svou minulou láskou. Nyní oba čeká budoucnost plná hořkého poznávání, ale také zjištění, jak silná láska může být.

Příběh mého syna (Twice Born), Drama / Romantický / Historický, Itálie / Španělsko / Chorvatsko, 2012, 127 min, Režie: Sergio Castellitto, Hrají: Penélope Cruz, Emile Hirsch, Jane Birkin, Mira Furlan, Adnan Haskovic

video
play-sharp-fill

Můj pes Killer (recenze)

FOTO: Muj pes Killer plakatOsmnáctiletý Marek, hlavní hrdina snímku, žije v neutěšeném prostředí na moravsko-slovenském pomezí se svým otcem vinařem. Jeho kamarády jsou rasističtí hooligans, avšak jeho jediným opravdovým přítelem je jeho pes, perfektně vycvičený na boj proti všem vetřelcům.

Režisérka Mira Fornayová i ve svém dalším snímku (po debutu Lištičky) sleduje vývoj citových vazeb v rodinném prostředí.

Můj pes Killer, Drama, Slovensko / Česko, 2013, 87 min, Režie: Mira Fornayová

video
play-sharp-fill

Lore (Lore)

FOTO: Lore plakatAustralsko-německý snímek nabízí pohled na téma dítěte ve válce v trochu jiné perspektivě, než je divák zvyklý, což jej činí velmi originálním.

Poté, co byli Lořini nacističtí rodiče zajati americkými a sovětskými vojáky, musí hlavní hrdinka převzít zodpovědnost za své čtyři sourozence a vydat se na dalekou, více než devět set kilometrů dlouhou cestu přes zničenou zemi do bezpečí babiččina domu.

Lore (Lore), Drama / Thriller / Válečný, Německo / Austrálie / Velká Británie, 2012, 108 min, Režie: Cate Shortland, Hrají: Saskia Rosendahl, Nele Trebs, Phillip Wiegratz, Ursina Lardi, Kai-Peter Malina

video
play-sharp-fill

Dávám tomu rok (I Give It A Year)

FOTO: Davam tomu rok plakat

Není to ještě ani rok, co měl pár Nat a Josh svatbu jak z pohádky, a už se začínají objevovat první trhliny v jejich manželství. Těmi jsou především atraktivní nápadníci a nápadnice na obou stranách. Ani jeden z manželů to však nechce vzdát jako první.

Romantickou komedii by asi nikdo od tvůrců scénáře Borata a Bruna nečekal, přesto právě jedna taková míří do našich kin.

Dávám tomu rok (I Give It a Year), Komedie / Romantický, Velká Británie, 2013, 98 min, Režie: Dan Mazer, Hrají: Simon Baker, Rose Byrne, Anna Faris, Minnie Driver, Jason Flemyng

video
play-sharp-fill

Avalon (Avalon)

FOTO: Avalon plakatŠvédský režisér Axel Petersén nás přivádí ve svém hraném debutu do světa stárnoucích lidí, kteří čelí realitě pomocí bezstarostné zábavy a krátkodobých rozkoší.

Lehkovážný život jednoho z nich, šedesátníka Janneho, vlastníka nově otevřeného nočního klubu Avalon, se však nečekaně zkomplikuje po událostech s katastrofálními následky.

Avalon (Avalon), Drama / Thriller, Švédsko, 2011, 79 min, Režie: Axel Petersén, Hrají: Johannes Brost, Léonore Ekstrand, Charlotte Wandt

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Pád Bílého domu, Práskač, Lore a další