×
TOPZINE.cz

Nové filmy v kinech: Nymfomanka, Walter Mitty, Čtyři dohody a další

Poslední týden roku 2013 do českých kin vstoupí hned pět filmů. Největší pozornost bude samozřejmě upírána na Trierovu Nymfomanku. Zajímavé může být i plátnové provedení osudů Cyrila a Metoděje, které jsme mohli vidět v létě na ČT.

Charlotte Gainsbourg ve snímku Larse von Triera Nymfomanka. Zdroj: Aerofilms

Nymfomanka, část I.

Lars von Trier se nikdy netajil svým nadšením pro erotiku a pornografickou tvorbu. Bylo to patrné v Antikristovi a u jeho nejnovějšího filmu tomu není jinak. Ačkoliv ten opravdový, vizuálně provokativním sexem nabitý snímek přijde do kin až později. V první části má divák možnost seznámit se s Trierovým pohledem na sexualitu očima nymfomanky. Jak se výsledek povedl, si můžete přečíst v naší recenzi.

K opravdu ostrým sexuálním scénám byli přizváni dubléři. V postprodukci pak byly jejich intimní partie dosazeny na těla skutečných herců. Snímek Nymfomanka má být zakončením tzv. Trierova období deprese, která započalo snímkem Antikrist a pokračovalo Melancholií, sám režisér však tuto teorii nepotvrdil.

video

Walter Mitty a jeho tajný život (The Secret Life of Walter Mitty)

Walter Mitty (Ben Stiller) je obyčejným fotoeditorem v časopise Life. Celý svůj život však touží po tom, stát se hrdinou. A tak v podstatě přežívá ve svých představách, kde zachraňuje svět a všechny kolem. Jednoho dne je však před něj postaven opravdový dobrodružný úkol. Aby dokázal svému šéfovi (Adam Scott), že není průměrný břídilem, musí se vypravit téměř až na konec světa, aby našel vzácný filmový negativ. A podle naší recenze to bude stát za to.

Snímek je dalším režisérským počinem známého, především komediálního herce Bena Stillera. Mezi jeho předchozí snímky patří třeba Tropická bouře nebo Zoolander.

video

Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů

I ten největší ignorant a odpůrce dějepisu si musí již z prvního stupně základní školy pamatovat dvě jména – Cyril a Metoděj, slovanští věrozvěstové. A právě jejich osud se rozhodl zfilmovat režisér Petr Nikolaev. Do hlavních rolí dosadil Romana Zacha a Ondřeje Nováka, postupně se ale ve snímku setkáváme i s jinými důležitými historickými postavami – velkomoravskými kněžími nebo byzantskými císaři.

Celý snímek v jeho plné stopáži bylo možné sledovat ve čtyřech dílech letos v létě v České televizi. Do kin však vstupuje značně zkrácená verze – pouze pětaosmdesátiminutová.

video

Mrňouskové: Údolí ztracených mravenců

Poslední animovaný film letošního roku, který vstupuje do kin, pochází paradoxně z francouzského studia. Sleduje průběh sporu mezi černými a červenými mravenci, kteří se znepřátelí kvůli zbytkům, které na palouku zůstaly po pikniku. Jak tomu ale tak bývá, pár mladých mravenečků z rozdílných táborů si k sobě najde cestu a rozhodne se bojovat za své přátelství i proti vůli ostatních.

video

Čtyři dohody

Olga Špátová zfilmovala divadelní představení, ve kterém je tahounem na jevišti herec Jaroslav Dušek, který divákům pomáhá v údajném nalezení osobní svobody a štěstí. Naživo již hru vidělo přes sto padesát tisíc diváků a Michal Viewegh její navštívení dokonce zmiňuje ve své nejnovější knize Život po životě.

Jaroslav Dušek ve snímku Čtyři dohody.
Jaroslav Dušek ve snímku Čtyři dohody. Zdroj: Verbascum Imago

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..