Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Láska, Nádherné bytosti a Babovřesky

Redakce

Redakce

14. 2. 2013

Babovresky

Poněkud chudší výběr přináší tento týden v kinech. Míří k nám další romance Nádherné bytosti, nový film Michaela Hanekeho Láska a Troškovy Babovřesky.

Ano, přesně tahle ultimátní parta nás v kinech nejspíše úplně odrovná     Zdroj: Falcon

Ano, přesně tahle ultimátní parta nás v kinech nejspíše úplně odrovná. Zdroj: Falcon

Nádherné bytosti (Beautiful Creatures, trailer)

Nadherne bytosti plakatPoté, co pomalu utichlo upíří šílenství v podobě Twilight  ságy, hned máme v kinech další potenciální mašinu na peníze. Nádherné bytosti pracují s podobným konceptem, navíc ke spolupráci přizval režisér Richard LaGravenese takové hvězdy jako Jeremyho Ironse nebo Emmu Thompson.

Příběh této romance nám představuje mladíka Ethana, který podle vlastních slov žije v té nejpitomější díře. Pak ale (jak už to tak bývá) do města zavítá nová dívka jménem Lena a stane se Ethanovou spolužačkou. Ethanovi se okamžitě zalíbí, ale netuší, že Lena patří k mocnému spolku Zaklínačů.

Nádherné bytosti (Beautiful Creatures), Drama / Fantasy, USA, 2013, 123 min, Režie: Richard LaGravenese, Hrají: Emmy Rossum, Jeremy Irons, Emma Thompson, Viola Davis, Alice Englert

video

Láska (Amour, recenze)

Laska plakatNový snímek známého rakouského režiséra Michaela Hanekeho je ověnčen mnoha cenami ze zahraničních festivalů, včetně Zlaté palmy z Cannes. Čekají nás tak nejspíše velmi intenzivní dvě hodiny vyprávění o tom, jak vypadá skutečná láska.

Georges a Anne jsou staří manželé, kteří díky svému dlouholetém svazku a sdílené vášni pro klasickou hudbu stále milují jeden druhého. Nemocem a stáří se však uniknout nedá, je i jejich okolí náhle zasáhne prodělaná mrtvice u Anne, která pozmění její osobnost a chování. Zasáhne to i jejich dceru Evu, ale nejvíce právě Georgese.

Láska (Amour), Drama / Romantický, Francie / Německo / Rakousko, 2012, 125 min, Režie: Michael Haneke, Hrají: Jean-Louis Trintignant, Emmanuelle Riva, Isabelle Huppert

 

 

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=DtwlKqWUnJA[/youtube_660]

Babovřesky

Babovresky plakatTak jako naši zemi jednou za čas postihnou povodně, tak také Zdeněk Troška zavítá do kinosálů, i když se pravda vrací v mnohem kratší periodě než zmiňovaný živel. I přesto jsou důsledky obou takřka ničivé.

Podtitulek filmu nám řekne vlastně vše, co o něm potřebujeme vědět před případnou návštěvou kina: Z dopisu venkovské drbny.  Troška se tak vrací ke svým oblíbeným tetičkám na vsi a nám nezbývá než tiše trpět.

Babovřesky, Komedie, Česko, 2013, 133 min, Režie: Zdeněk Troška, Hrají: Lukáš Langmajer, Veronika Žilková, Jana Synková, Lucie Vondráčková, Pavel Kikinčuk

 

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=8cYIx_932JE[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Láska, Nádherné bytosti a Babovřesky