Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Láska, Nádherné bytosti a Babovřesky

Redakce

Redakce

14. 2. 2013

Babovresky

Poněkud chudší výběr přináší tento týden v kinech. Míří k nám další romance Nádherné bytosti, nový film Michaela Hanekeho Láska a Troškovy Babovřesky.

Ano, přesně tahle ultimátní parta nás v kinech nejspíše úplně odrovná     Zdroj: Falcon

Ano, přesně tahle ultimátní parta nás v kinech nejspíše úplně odrovná. Zdroj: Falcon

Nádherné bytosti (Beautiful Creatures, trailer)

Nadherne bytosti plakatPoté, co pomalu utichlo upíří šílenství v podobě Twilight  ságy, hned máme v kinech další potenciální mašinu na peníze. Nádherné bytosti pracují s podobným konceptem, navíc ke spolupráci přizval režisér Richard LaGravenese takové hvězdy jako Jeremyho Ironse nebo Emmu Thompson.

Příběh této romance nám představuje mladíka Ethana, který podle vlastních slov žije v té nejpitomější díře. Pak ale (jak už to tak bývá) do města zavítá nová dívka jménem Lena a stane se Ethanovou spolužačkou. Ethanovi se okamžitě zalíbí, ale netuší, že Lena patří k mocnému spolku Zaklínačů.

Nádherné bytosti (Beautiful Creatures), Drama / Fantasy, USA, 2013, 123 min, Režie: Richard LaGravenese, Hrají: Emmy Rossum, Jeremy Irons, Emma Thompson, Viola Davis, Alice Englert

video
play-sharp-fill

Láska (Amour, recenze)

Laska plakatNový snímek známého rakouského režiséra Michaela Hanekeho je ověnčen mnoha cenami ze zahraničních festivalů, včetně Zlaté palmy z Cannes. Čekají nás tak nejspíše velmi intenzivní dvě hodiny vyprávění o tom, jak vypadá skutečná láska.

Georges a Anne jsou staří manželé, kteří díky svému dlouholetém svazku a sdílené vášni pro klasickou hudbu stále milují jeden druhého. Nemocem a stáří se však uniknout nedá, je i jejich okolí náhle zasáhne prodělaná mrtvice u Anne, která pozmění její osobnost a chování. Zasáhne to i jejich dceru Evu, ale nejvíce právě Georgese.

Láska (Amour), Drama / Romantický, Francie / Německo / Rakousko, 2012, 125 min, Režie: Michael Haneke, Hrají: Jean-Louis Trintignant, Emmanuelle Riva, Isabelle Huppert

 

 

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=DtwlKqWUnJA[/youtube_660]

Babovřesky

Babovresky plakatTak jako naši zemi jednou za čas postihnou povodně, tak také Zdeněk Troška zavítá do kinosálů, i když se pravda vrací v mnohem kratší periodě než zmiňovaný živel. I přesto jsou důsledky obou takřka ničivé.

Podtitulek filmu nám řekne vlastně vše, co o něm potřebujeme vědět před případnou návštěvou kina: Z dopisu venkovské drbny.  Troška se tak vrací ke svým oblíbeným tetičkám na vsi a nám nezbývá než tiše trpět.

Babovřesky, Komedie, Česko, 2013, 133 min, Režie: Zdeněk Troška, Hrají: Lukáš Langmajer, Veronika Žilková, Jana Synková, Lucie Vondráčková, Pavel Kikinčuk

 

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=8cYIx_932JE[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Láska, Nádherné bytosti a Babovřesky