Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nové album System Of A Down vyjde do roku 2014, tvrdí bubeník Dolmayan

Redakce

Redakce

9. 8. 2012

V posledních letech procházeli System of a Down mnoha proměnami. Fanoušky vystrašily fámy, že kapela končí, ale zanedlouho začala skupina opět hrát v původní sestavě. A teď to vypadá, že chystají tvorbu nového alba.

Za rok chceme jít do studia natáčet, říká John Dolmayan Zdroj: myspace.com

Čtyřčlenná arménsko-americká kapela System of a Down má po svém opětovném návratu za sebou víc jak rok vystupování. I přesto, že kapela aktivně vystupuje, o novém albu není moc informací. Toto by bylo prvním po uspěšném albu Hypnotize, vydaném v roce 2005.

System of a Down mají hrát tento víkend na kanadských festivalech Heavy MTL a Heavy T.O. Bubeník kapely John Dolmayan využil příležitosti, aby sdělil deníku Montreal Gazette informace o potenciálních nahrávacích plánech.

„Nevíme, co bude, ale rádi bychom byli v tuto dobu příštím rokem v nahrávacím studiu. Vypadá to, že budeme pracovat na albu v roce 2014,“ řekl Dolmayan. „Kdybychom se znepokojovali tím, co si lidé myslí, kapela by neexistovala. Nemám obavy z toho, jak bude nové album znít. Bojím se jen té chvíle, až vyjde.“ Dolmayan také mluvil o tom, jak se dala kapela znovu dohromady: „Nastal čas, kdy jsem si myslel, že by byla pro kapelu dobrá přestávka, ale nechtěl jsem, aby to trvalo moc dlouho.“

Dolmayan: Nekážeme lidem, co je správné

Ačkoli texty mnoha písní mají politicko-sociální obsah, Dolmayan tvrdí, že účelem kapely není kázat. „To není, za co lidé platí. Platí za to, aby šli na náš koncert a viděli nás naživo, okusili tu magickou atmosféru. Fanoušci nechodí proto, aby poslouchali, jak žít své životy. Pokud si někdo vezme něco pozitivního z naší muziky, nebo z toho, co říkáme na pódiu, je to skvělé, ale nechceme nikomu nic vnucovat.“

Zjistěte více o pražském koncertu Serje Tankiana!

Čtyřčlenná kapela System of a Down, známá pod zkratkou SOAD, začínala hrát již v roce 1993, ale v úplném a konečném složení existuje od roku 1997. V roce 1998 kapela vydala své první album, to další s názvem Toxicity přišlo na řadu až v roce 2001.

Zatím největší úspěch kapely zaznamenala alba Mezmerize a Hypnotize, vydaná v roce 2005. V květnu 2006 ohlásila kapela přestávku, kterou mnozí považovali za její rozpad. Důvodem dočasné přestávky byly sólové projekty jednotlivých členů kapely. V listopadu 2010 ale System of a Down ohlásili návrat. Momentálně, v rámci svého turné, objíždějí státy Severní Ameriky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové album System Of A Down vyjde do roku 2014, tvrdí bubeník Dolmayan