Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Nové akční filmy pro rok 2014. Těšte se na Postradatelné a Arnieho

Redakce

Redakce

30. 1. 2014

V tomto roce náš čeká celá řada filmových kousků, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. Filmoví tvůrci nezapomněli ani na milovníky akčních filmů a přichystali pro ně celou řadu filmů plných napětí a akce, od rychlých aut přes přestřelky až po úkladné vraždy. Podívejme se nyní na takovou malou ochutnávku toho, co přijde.

FOTO: Snímek z filmu Need for speed

Zdroj: Bontonfilm

Non-Stop

Hlavním hrdinou tohoto akčního filmu je Bill Marks, který většinu svého pracovního času tráví v letadle, kde si poklidně vysedává a dává pozor. Pracuje jako vzdušný šerif a má na starosti bezpečí cestujících. Doba, kdy byl práci oddaný a bavila ho, už dávno uplynula. Létání a všechno s ním spojené bytostně nesnáší.

Poklidná práce se však jednoho dne změní v nejhorší noční můru. Při letu, který měl být stejně nudný jako všechny ostatní, ho neviditelný turista začne zahlcovat esemeskami, ve kterých žádá, aby mu vláda na jeho tajný účet poslala částku 150 milionů dolarů. Pokud se tak nestane, každých 20 minut někdo přijde o život. A protože vyděrač míní svá slova vážně, nedlouho poté je v letadle nalezena první mrtvola.

Liam Neeson v roli agenta Billa Markse rozjíždí nebezpečnou hru s časem a jeho jediným cílem je přijít na to, jak je možné zabít v letadle nacpaném lidmi neviděn a neslyšen? Všechno se změní ve chvíli, kdy vyjde najevo, že padouchův účet je psaný na agentovo jméno. Je snad on sám únoscem letadla a vyděračem? Nebo je všechno úplně jinak? Určitě se těšte na pořádnou dávku napětí a dějových zvratů, které nám tento film nachystal.

video
play-sharp-fill

Datum premiéry: 27. února

Need for speed

Na motivy populární série videoher se nám v letošním roce představí i filmová adaptace Need for speed. V hlavní roli s Aaronem Paulem, který se proslavil mimo jiné rolí vařiče „perníku“ Jesseyho v seriálu Perníkový táta.

Ve filmu Need for speed je Aaron pouličním jezdcem, který provozuje autodílnu, kde upravuje drahá auta tak, aby v závodech svou rychlostí předčila auta jiná. Ze zajetých kolejí ho vyvede vražda jeho nejlepšího přítele při automobilových závodech. Tento trestný čin je navíc neprávem přisuzován právě jemu.

Poté, co je propuštěn z vězení, má jen jediný cíl. Najít toho, kdo za tím vším stojí, a pomstít smrt svého nejlepšího přítele.

video
play-sharp-fill

Datum premiéry: 13. března

Sabotage

Sabotage je dílo volně navazující na knihu Agathy Christie Deset malých černoušků. Hlavní hrdinové jsou členy speciální jednotky protidrogového oddělení. Všichni jsou už ale otráveni živořením z policejního platu, a tak když se naskytne příležitost, neváhají.

Ze zátahu v protidrogovém doupěti si tajně odnesou nemalý obnos peněz, který si mezi sebou spravedlivě rozdělí. Jejich čin ale neprojde bez povšimnutí. Nedlouho poté se na scéně objevuje tajemný zabiják, který jednotku začne postupně likvidovat. Jednoho po druhém.

video
play-sharp-fill

Datum premiéry: premiéra v ČR zatím nestanovena

The Expendables 3

Dva roky po Expendables 2 tu máme další pokračování úspěšné dávky akčních scén a napětí. Tentokrát se skupina žoldáků známých jako „The Expendables“ dostane do šarvátky s nemilosrdným obchodníkem se zbraněmi. Není jím nikdo jiný než spoluzakladatel „Expendables“, který má zároveň za úkol zničit celý tým.

Režii filmu dostal tentokrát na starost Patrick Hughes, na scénáři pracovali Creighton Rothenberger, Katrin Benedikt a Sylvester Stallone. Na trailer se můžeme těšit až v dubnu tohoto roku. Alespoň o teaser ale nebudete rozhodně ochuzeni.

video
play-sharp-fill

Datum premiéry: 14. srpna

Fury

Náš výčet akčních filmů pro tento rok doplní Fury, válečný film zasazený do doby druhé světové války. Děj se odehrává v posledních měsících války, v dubnu roku 1945. Zatímco se spojenci chystají na závěrečnou odvetu, vojenský důstojník Wardaddy (Brad Pitt) spolu se svou pětičlennou posádkou a tankem jménem Fury vyráží na sebevražednou misi za nepřátelskou linii.

I když nemají početní převahu, ani dostatek munice, vyráží Wardaddy a jeho muži na hrdinskou výpravu s cílem zasáhnout srdce nacistického Německa.

FOTO: Brad Pitt ve filmu Inglourious basterds

Zdroj: Bonton

Datum premiéry: 13. listopadu

 The Raid 2: Berandal

The Raid 2 je indonéský film navazující na svého předchůdce z roku 2011. V prvním díle speciální policejní oddíl proniká do přísně střeženého činžovního domu, který ukrývá šéfa nebezpečného gangu. Po chvíli je však tým prozrazen a stává se štvanou zvěří.

Do domácího telefonu šéf udílí jasný rozkaz: Kdo z nájemníků pomůže pochytat a zlikvidovat policisty, bude už navždycky bydlet zadarmo. Rozpoutá se krvavé peklo a malé skupince policistů, která přežije, nezbývá nic jiného, než se vydat jedinou možnou cestou za přežitím – vzhůru do čtvrtého patra, kde sídlí samotný velitel.

Hlavním hrdinou v obou dílech je policista Rama. Druhý díl začíná přesně tam, kde první skončil. Rama se tajně infiltruje do řad nebezpečného jakartského zločineckého gangu s cílem nejen ochránit svou rodinu, ale také odhalit korupci ve své vlastní policejní jednotce. V sázce není jen jeho život.

video
play-sharp-fill

Datum premiéry: premiéra v ČR zatím nestanovena

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové akční filmy pro rok 2014. Těšte se na Postradatelné a Arnieho