Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Já bezesporu je nová výstava v Rudolfinu. Máme exkluzivní fotky z instalace!

Petr Pečenka

Petr Pečenka

25. 5. 2011

!Exkluzivně!Ve čtvrtek 26. května začíná v Rudolfinu nová velká výstava Já bezesporu. Od poslední výstavy Mutující médium uplynul skoro měsíc a odborná veřejnost je plná očekávání. Na otázku, jestli výstava bude úspěšná, si můžete odpovědět i na základě našich špionážních fotek.

FOTO: Loberto Longo

Roberto Longo: Bez názvu (Jane) Zdroj: Galerie Rudolfinum

Výstava – jak už vypovídá samotný název Já bezesporu – pracuje s problematiku osobnosti. Zaměřuje se na vnímání identity na poli současného umění. Stěžejní částí výstavy je koncept vytvořený kurátory Kunstmuseum ve Wolfsburgu Julií Wallner a Holgerem Broekerem. Díky vřelým vztahům mezi oběma pořádajícími institucemi, tj. Kunstmuseum Wolfsburg a Galerií Rudolfinum, se podařilo vytvořit novou, pražskou verzi výstavy, která je oproti původní zásadně rozšířená o celou řadu podstatných děl z celé Evropy. Kurátorskou trojici neuzavírá nikdo jiný než Petr Nedoma z Galerie Rudolfinum.

FOTO: Fiona Tan

Fiona Tan: Ztráta paměti

Výstava se veřejnosti otevírá již zítra – ve čtvrtek 26. května a hned jak to bude možné, přineseme i obsáhlou recenzi. Zatím můžeme jenom doufat, že výstava Já bezesporu nezklame naše očekávání a naváže na velice úspěšné projekty, které poslední léta Galerie Rudolfinum veřejnosti představuje.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Já bezesporu je nová výstava v Rudolfinu. Máme exkluzivní fotky z instalace!