Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Nová scéna přivítá Sol Picó, španělskou tanečnici a rockerku

Aneta Filipová

Aneta Filipová

17. 9. 2011

FOTO: Sol Picó, Muší jezero

Začátek nového týdne bude na Nové scéně patřit španělské choreografce Sol Picó, která 19. září od 20 hodin otevře představením Muší jezero novou sezónu 2011/12.

FOTO: Sol Picó, Muší jezero

Španělský fenomén současného tance poprvé v Praze  Foto: Marta Vidanes, Nová scéna 

Sol Picó v České republice hostuje poprvé a určitě je se na co těšit. Tato osobitá choreografka se svým tanečním ansámblem Sol Picó Dance Company přiváží do Prahy živelnou choreografii Muší jezero, která v sobě kloubí taneční představení s divokým rockovým koncertem.

Sol je od počátku 90. let jednou z nejvýraznějších osobností španělské nezávislé scény. Tanečním fenoménem se stala především díky svému citu pro mísení nejrůznějších uměleckých žánrů a neokoukané syrové tvorbě.

Sol Picó vystudovala klasický tanec na konzervatoři v Alicante.

V roce 1994 založila profesionální soubor současného tance Sol Picó Dance Company.

Pro svá vystoupení čerpá inspiraci jak z pop-kultury, tak z typicky španělských prvků. Její show s bizarními kostýmy jsou do velké míry improvizací a nabízí tak divákům jedinečnou zkušenost spoluprožití emocí.

The YouTube ID of 38QWin7FFZw&feature=related is invalid.

Na Nové scéně Národního divadla uvede kontroverzní choreografka a tanečnice představení s názvem Muší jezero, ve kterém se setkává fyzické divadlo s energií rockové show.

Při jeho tvorbě se totiž Sol nechala inspirovat estetikou divokého koncertu a sama se vžívá do role frontmanky kapely, ve které zpěvačku nahrazuje baletka.

Napsali jsme také: Nová scéna zahájí sezónu ve velkém stylu

Rockový koncert je pro Sol zároveň ideální výchozí situací pro zkoumání komunikace mezi publikem a umělcem. Improvizace i námět choreografie dávají prostor pro témata živého happeningu, kterými se Sol dlouhodobě intenzivně zabývá.

Diváky také čeká živá kapela, která choreografii doplní o rytmy rock´n´rollu, blues i ohnivého flamenca. Navíc téměř minimalistická scéna dává vyniknout obsahu a výkonům performerů a umožňuje tak divákovi i účinkujícím dostat se pod povrch myšlenek, emocí, tance, čehokoli.

Nová scéna Národního divadla

Muší jezero

Režie a choreografie: Sol Picó

19. září 2011 ve 20 hodin

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nová scéna přivítá Sol Picó, španělskou tanečnici a rockerku