Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Nová scéna Národního divadla zahájí sezónu ve velkém stylu. Na programu je Rekonstrukce Bitu

Aneta Filipová

Aneta Filipová

30. 8. 2011

FOTO: Taneční projekt Package skupiny 420PeopleNová scéna zahájí sezónu 2011/2012 tradičně na piazzetě Národního divadla, kde je připraven lákavý program. Třídenní zářijové uvítání nové sezóny přináší taneční site-specific i laserovou projekci přímo na fasádě Nové scény.

FOTO: Taneční projekt Package skupiny 420People

Piazzetu Národního divadla rozhýbe na začátku září taneční site-specific Foto: Pavel Hejný, Národní divadlo

Od středy 31. srpna do pátečního podvečera pokaždé v 17 hodin máte možnost po loňském úspěšném představení znovu vidět taneční site-specific s názvem Package.

Tato jedinečná show skupiny 420People ve spolupráci s japonským režisérem Shusaku Takeuchi byla od premiéry v roce 1993 rozvezena po celém světě.

Její neopakovatelnost spočívá především v přizpůsobení performance danému prostředí, kde se odehrává. Pro Prahu tanečníci připravili tematiku každodenní kancelářské rutiny, která koncepčně zapadá do hektické atmosféry jejího centra.

FOTO: Package, 420People

Všechny akce na piazzetě jsou přístupné veřejnosti a zdarma

„Package je esencí činnosti Nové scény. V tomto balíčku je obsaženo divadlo, tanec, výtvarno, akrobacie a spoustu kancelářské dřiny kolem toho. Doufejme, že nebude pršet a diváci budou moci v sandálech a krátkých kalhotách sledovat, jak se potí tanečníci navlečení do obleků a polobotek. Prostě přesně naopak, než jak by to mělo v Národním divadle být,“ říká Štěpán Kubišta, ředitel Nové scény Národního divadla.

Napsali jsme také: Akce Národního divadla! Lístky na září koupíte téměř za polovinu

Další projekt šitý Nové scéně na míru je laserová audiovizuální projekce skupiny SPAM, kterou můžete vidět ve čtvrtek 1. září v půl desáté večer. Multimediální trio Vladimir 518, David Vrbík a Ondřej Anděra se po roce vrací, aby vzkřísili digitální organismus Bit. Přesto bude něco vypuštěno, něco přidáno a diváky tak nečeká klasická repríza, ale nové poskládání složité skládačky nazvané Rekonstrukce Bitu.

„Dalo by se říci, že téma představení vzešlo z fasády budovy, z jejího gridu. Jeden pixel, jeden bit, jedno políčko mřížky, jedno zrnko, jedna bytost. To je ústřední téma celé konstrukce, na které je SPAM: Bit postaven,“ představuje projekt Vladimir 518.

Trojici neopakovatelných projektů zahajujících divadelní sezonu Nové scény doplní v půlce září vystoupení katalánské hvězdy současného tance Sol Picó Dance Company. Jedná se o první hostování tohoto tanečního fenoménu v České republice.

Název představení Muší jezero evokující lehkost a křehkost muších křídel je vzhledem k obsahu inspirovaného atmosférou divokých rockových koncertů lákavě kontrastní. Sol Picó se v sále Nové scény představí v pondělí 19. září ve stylu frontmanky rockové kapely, která se jen místo zpěvu vyjadřuje nespoutaným tancem.

Piazzeta Národního divadla

Package (taneční show): 31. 8. – 2. 9. vždy v 17:00

Rekonstrukce Bitu (laserová projekce): 1. 9. ve 21:30

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nová scéna Národního divadla zahájí sezónu ve velkém stylu. Na programu je Rekonstrukce Bitu