Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Nová scéna má v dubnu rozmanitý program. Co si nenechat ujít?

FOTO: Kouzelný cirkusNová scéna v dubnu opět nabízí širokou škálu projektů, kterými potěší nejen své pravidelné návštěvníky, ale i nově příchozí. TOPZINE.cz vybral čtyři nejzajímavější počiny, které by neměly vaší pozornosti uniknout.

FOTO: Kouzelný cirkus

Kouzelný cirkus se hraje už 35 let Zdroj: Laterna Magika

35 let s Kouzelným cirkusem

Kouzelný cirkus je inscenace Laterny magiky, která se pyšní hned několika nej. Jde o nejdéle uváděnou inscenaci, letos už 35 let. Tato inscenace je také nejreprízovanější, dočkala se už více než 6 100 repríz a v dubnu na vás čekají další tři. A je považována i za nejslavnější. Viděli ji diváci v padesáti městech šestnácti zemí světa. Kouzelný cirkus můžete navštívit v pátek 13. a sobotu 14. dubna.

Čtěte také: Casanova hraje na Nové scéně všemi barvami

Interpelace s Tomášem Sedláčkem

Každý čtvrtý čtvrtek v měsíci mají zájemci možnost se ve foyer Nové scény zúčastnit scénické interpelace. Večerem tradičně provází ekonom Tomáš Sedláček a jeho hostů se můžete ptát na vše, co vás napadne. Tentokrát připadá čtvrtý čtvrtek na 26. dubna. Na téma Umění (přímé) volby přijdou diskutovat místopředseda Senátu Petr Pithart, bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová a politolog Tomáš Lebeda.

FOTO: Tři sestry

Na Novou scénu míří Tři sestry z Chebu Zdroj: Západočeské divadlo Cheb

Nenucený výsek DekkaDancers

Ve stejný večer jako scénickou interpelaci můžete navštívit také další projekt souboru DekkaDancers. Tentokrát vám pod názvem Nenucený výsek nabízí dvě choreografie, které byly na Nové scéně premiérovány v loňském roce.

Tři sestry z Chebu

Posledním počinem, na který bychom vás rádi v dubnu upozornili, je inscenace Čechovových Tří sester v provedení Západočeského divadla Cheb. V neděli 29. dubna se můžete podívat, jak si s klasickým tématem poradí menší soubor. A pro srovnání můžete Tři sestry navštívit přesně o měsíc později v Divadle v Dlouhé.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nová scéna má v dubnu rozmanitý program. Co si nenechat ujít?