Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nová múza Pedra Almodóvara není ve své kůži. Může za to Banderas

Foto: The-Skin-I-Live-InKina brzy zaplní fanoušci režiséra Pedra Almodóvara, aby zhlédli jeho nový počin Kůže, kterou nosím. Přijdou si na své jak fanynky španělského krasavce Antonia Banderase, tak i muži. Představí se nová hvězda Elena Anaya.  

Foto: Kůže, kterou nosím

Banderas není jen tím slaďounkým kocourem v botách, Zdroj: distributor filmu

Pedro Almodóvar je v dnešní době pojem. A to nemusel točit pod kýčovitým nápisem a se stádem zfetovaných hollywodských herců plnících stránky bulváru, aby se dostal mezi světovou režisérskou špičku. Povětšinou zůstal věrný rodnému Španělsku a při své cestě vzhůru s sebou ještě zvládl vytáhnout mnoho talentů, které se dnes díky rolím v jeho filmech hřejí na výsluní. Třeba právě Antonio Banderas!

O hereckém umu Antonia Banderase již nemusíme diskutovat. A proto teď pozornost upřeme na Elenu Anayu, představitelku hlavní ženské postavy v novém Almodóvarově filmu Kůže, kterou nosím. Tahle šestatřicetiletá herečka není žádný nováček. Na plátně se pohybuje polovinu svého života a dokonce si už u Almodóvara zahrála, když se krátce mihla v oscarovém Mluv s ní (2002).

A právě tohle krátké mihnutí stačilo na to, aby se vryla slavnému režisérovi do paměti. Už při psaní nového dramatu o absurdním pokusu na člověku Almodóvar na herečku myslel. Když scénář dokončil, pozval si Elenu Anayu k sobě a roli Very (přesně tak se hlavní hrdinka jmenuje) jí nabídl.

Foto: The-Skin-I-Live-In1

Elena Anaya ve svém trikotu

„Pedro je výborný vypravěč. Mluvil o příběhu významného plastického chirurga Roberta Ledgarda a jeho ženě, která spáchala sebevraždu, protože byla navždy zohyzděna neodstranitelnými jizvami po požáru. Mluvil o Ledgardově výzkumu na lidském pokusném králíkovi ve snaze o vytvoření ohnivzdorné umělé kůže. Zmínil Buňuela, Hitchcocka, Frankensteina, Promethea a Galateu… Nepřestával mluvit po dobu pěti až šesti hodin.“

Zkrátka herečce tak trochu vymluvil díru do hlavy, soudě dle jejích slov v rozhovoru, který poskytla pro britský The Telegraph. Roli s nadšením přijala, následně ji ale přepadly obavy: „Jestli tohle neudělám dobře, je s mojí kariérou konec. Jestli zvorám Almodóvarův film, po zbytek života budu muset chodit kanálem.“

Ve svých pochybnostech dokonce zavolala i kolegyni Penélope Cruz, aby se s ní poradila, jak s Pedrem Almodóvarem nejlépe vycházet. Její rada ve stručnosti zněla nějak takhle: „Hlavně buď poslušná a nerozčiluj ho!“ A tak rebelka Anaya, kterou ještě jako teenagera vyhodili z katolické školy, sklonila hřbet.

The YouTube ID of zlZgGlwBgro&NR=1 is invalid.

Veškeré její obavy ale byly, zdá se, zbytečné. Zahraniční publikum svým výkonem zatím nadchla. Možná Almodóvar vynesl nahoru další hvězdu. Názoru českého diváka se dočkáme už 8. září, kdy u nás má snímek oficiálně premiéru (byl už ale uveden na festivalu v Karlových Varech).

Kůže, kterou nosím (La piel que habito)

Drama
Španělsko, 2011, 118 min

Režie: Pedro Almodóvar
Hrají: Antonio Banderas, Elena Anaya, Marisa Paredes, Blanca Suárez, Fernando Cayo, Bárbara Lennie, Eduard Fernández, José Luis Goméz, Isabel Blanco

Premiéra v ČR: 8. září 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nová múza Pedra Almodóvara není ve své kůži. Může za to Banderas