Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Norský režisér zkontroloval Švanďák. Hraje Kurz negativního myšlení

Anna Kottová

Anna Kottová

20. 12. 2011

Kurz negativního myšlení Michal Dlouhý Zdroj: Martin Špelda, ŠDNorský scenárista a režisér Bård Breien se proslavil Kurzem negativního myšlení. Ve Švandově divadle zhlédl stejnojmennou inscenaci v režii Daniela Hrbka.

Kurz negativního myšlení Michal Dlouhý Zdroj: Martin Špelda, ŠD

Skupina tělesně postižených se léčí po svém Zdroj: Martin Špelda, ŠD

Čtyřicátou první reprízu švanďáckého Kurzu negativního myšlení na pomezí psychologického dramatu a černé komedie navštívil ve čtvrtek 15. prosince norský režisér Bård Breien.

Čtěte také: Komedie Řemeslníci zbořila scénu Švanďáku

Hlavní roli Geirra na invalidním vozíku ztvárnil Michal Dlouhý. S ním se na scéně objevila například Zuzana Onufráková nebo Kamil Halbich.

Bård Breien studoval v Oslu a Kodani. Psal scénáře pro krátkometrážní filmy. V roce 2007 získal za režii Kurzu negativního myšlení cenu na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Byl to jeho celovečerní hraný debut.

FOTO: Kurz negativního myšlení Michal Dlouhý a Eva Leinbergerová

Ani hnout, nebo střelím

„Příběh není inspirovaný žádnou konkrétní osobou, ale kdysi jsem pracoval s alkoholiky, na detoxu. Potkal jsem tam spoustu zajímavých negativních osobností. Metoda, kterou používá filmová terapeutka, se aplikuje na studentech ve školách po celém Norsku. Je to skvělý nástroj, jak zmanipulovat všechny ty chudáky, aby se cítili fakt šťastní,“ řekl o vzniku námětu režisér Breien.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Norský režisér zkontroloval Švanďák. Hraje Kurz negativního myšlení