Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Noc kostelů 2012: Kostely představí hudební vystoupení, ale i tajemná zákoutí

Redakce

Redakce

31. 5. 2012

V pátek 1. června otevřou kostely po celé republice svou náruč a odhalí svá nitra i těm, kdo by jinak do jejich zdí nezavítali. Mezi stovkami objektů, které se do celé akce zapojily, jsou kostely nejrůznějších křesťanských směrů.

video
play-sharp-fill
Zdroj: youtube.com

Začátek programu je individuální podle toho, jak jej správa konkrétního objektu plánuje. Většinou jsou spojeny ze západem slunce, kdy se města a hlavně kostely ponoří do tmy. Konkrétně státní hrad Křivoklát vpustí zájemce úderem sedmé hodiny večerní. Zde bude celá akce trvat 240 minut.

Podívejte se také, co nabízí Festival muzejních nocí 2012

Tak jako mnoho dalších zvolil i Křivoklát koncert vážné hudby, pohled do historie a výzdoby, i duchovní slovo. Pokud je již řeč o dalších účastnících, jedná se o více než tisíc kostelů od Aše až po Košice.

Zpřístupní se tajemná zákoutí kostelů

Velké množství kostelů, které se zúčastní,  láká návštěvníky na koncerty vážné hudby nebo hudebně-literární pásma, komentované prohlídky, zpřístupněná neobvyklá místa jako jsou věže kostelů, či jejich krypty, ale také divadelní představení. V modlitebně Církve bratrské v Pardubicích bude možné zhlédnout dokonce vystoupení rappera s uměleckým jménem Kalwich.

Čtěte také: Katskhi Pillar. Šplhání ke kostelíku ležícímu v oblacích je jen pro otrlé

Pražská Noc kostelů nabídne letos svým návštěvníkům s iPhony či iPady novinku ve formě aplikace iKostel, která nahradí tištěnou prohlídkovou brožuru k akci.

Návštěvníci kostelů v Brně budou moci sbírat razítka do svých poutnických pasů, které budou součástí brožury, a při získání více jak dvaceti razítek budou oceněni certifikátem poutníka. Podrobné informace o kostelech, zapojených do této jedinečné události, můžete nalézt na stránkách nockostelu.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Noc kostelů 2012: Kostely představí hudební vystoupení, ale i tajemná zákoutí