Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Noc je ještě mladá na DVD: Tak neseďte doma a vyrazte ven

Eliška Nová

Eliška Nová

12. 11. 2011

Titulek je bez nadsázky. Jestli máte dnes večer volno, rozmyslete si, chcete-li ho strávit s komedií, při které vám bude nic než trapně.

Blbý a blbější? Zdroj: distributor filmu

Film

Což je na druhou stranu to nejlepší, co z hodiny a půl můžete vytřískat. Trapnost je totiž jediná emoce, kterou ve vás vyvolá. A díkybohu za ni. Bez ní by se jeden ukousal nudou.

A nejenom proto, že něco podobného s jinými kulisami jsme viděli už mnohokrát. Tento argument dneska už neplatí, dneska už jsme viděli všechno. Jde o to vybrat si látku, na které se dá pořád ještě stavět originálně. Nejsem tady od toho, abych posoudila, jestli tematika Noci je vyčerpaná nebo není. Co říct můžu je, že v tomhle případě se o něco neokoukaného tvůrci snažili marně.

Michael Dowse je kanadský režisér, který debutoval v roce 2002 filmem Fubar natočeným na digitální kameru. Přesto byl vybrán do soutěže na filmovém festivalu Sundance. Jeho nejuznávanějším filmem byl doposud It’s All Gone Pete Tong.

Matt sice vystudoval vysokou školu, ale prodává videokazety. O moc líp na tom není ani jeho kámoš za střední Barry. Když se do města vrátí Mattova platonická láska Tori, rozhodnou se jít na večírek plný bývalých spolužáků. Cíl je jasný – vymanit se z pověsti losera a sbalit Tori a překonat sám sebe.

Na obrazovce se tak rozjíždí večírek, kde narazíte vlastně jenom na losery a těžko říct, proč byl vlastně Matt tím největším, protože debilové jsou tady všudypřítomní. Nikdo nevzbuzuje ani sympatie, ani antipatie. Je to jedno velké herecké nic.

Z celé komedie natočené režisérem Michaelem Dowsem navíc vypadnou tak jeden, maximálně dva dobré vtipy zabalené v doslovném poselství celého filmu: Je normální, že když vylezete ze školy, nevíte co se sebou. Problém je, že je vám to jedno. A je vám jedno všechno, co je řečeno. Z čehož vyplývá, že vám je jedno celý film, protože to, co řečeno není, tady neexistuje.

Takže: pokud vás nebaví filmy, kde se životy všech během jedné noci změní, kde je příběh zasazen do osmdesátých let, ale nic moc osmdesátkového (snad kromě soundtracku) v něm není, a pokud se neradi stydíte za hlavní hrdiny přesto, že s nimi nesoucítíte, běžte raději ven. Nebo si pusťte jiný film.

Tori – Mattova dávná láska ze střední. Dostane jí?

DVD

Obal disku připomíná plakát nedávné komedie Šéfové na zabití. Jsou na něm obličeje čtyř hlavních hrdinů. Není ale jasné, proč jsou jen u dvou z nich uvedena jména jejich hereckých představitelů. Po otevření na vás pak čeká nabídka dalších titulů vycházejících na Blu-ray.

Co se týče nabídky, naleznete v ní jen základy. Tedy výběr scén a jazykové nastavení. Z výběru scén navíc není volba zpět do hlavního menu, kam se musíte proklikat přes vlastní přehrávač.

Noc je ještě mladá (Take Me Home Tonight)

Komedie/Drama
USA/Německo, 2011, 97 min

Režie: Michael Dowse
Hrají: Anna Faris, Teresa Palmer, Michelle Trachtenberg, Topher Grace

Zvuk: 5.1 český, anglický, polský
Titulky: české, anglické, bulharské, řecké, litevské, lotyšské, polské, estonské
Bonusy:

Hodnocení filmu: 2**
Hodnocení DVD: 2**

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Noc je ještě mladá na DVD: Tak neseďte doma a vyrazte ven