×
TOPZINE.cz

Noc filmových nadějí 2011: Hlasujte pro ten nejlepší studentský film

Cože, Oscar? Pro mě??, Zdroj: archiv Libora Pixy

Začátek je pět minut před půlnocí a konec v ranních hodinách. Sedmý ročník nočního vysílání studentských filmů právě proběhl. V noci z 24. na 25. června měli na Nově možnost ukázat veřejnosti 31 svých děl studenti filmových a uměleckých škol.

Graffitiger hledá svoji družku, Zdroj: archiv Libora Pixy

Diváci mají možnost pro soutěžní snímky hlasovat a udělit tak diváckou cenu nejoblíbenějšímu filmu. Bude se také udělovat cena odborné poroty. V letošní šestici porotců se objevili Michal Klang, Jiří Vejdělek, Adam Dvořák, Tereza Kopáčová, Tadeáš Věrčák a čestný předseda poroty Jiří Menzel.

Jednoznačně stojí za to vyzdvihnout film Graffitiger od Libora Pixy. Tento napůl animovaný a napůl hraný snímek byl nominován na studentského Oscara. Vypráví příběh graffiti-tygra, který přišel o svou tygřici, a nyní se smutně toulá po fasádách domů, přičemž se setkává s dalšími graffiti. Například s revolucionářem Che Guevarou.

Přečtěte si rozhovor se samotným Liborem Pixou!

Motiv graffiti se objevil ale i v minulém ročníku. Kouzelný snímek Nokturno od Martina Bergera loni vyhrál cenu odborné poroty. Posuďte sami, jestli si to zasloužil.

A jaké jsou další soutěžní filmy? Objevuje se početná skupina hudebních videoklipů a krátkých spotů. Zaujme například hned třetí snímek Šelma, který je kombinací hraného filmu a animace a který diváky překvapí zajímavou pointou. Nápadité jsou ovšem všechny filmy. Například klip Co bylo, to není vypráví o lásce na první pohled. Kdo by byl řekl, jak krásné záběry mohou vzniknout se spoutaným chlapem ve vaně…

Opravdu se letos sešla zajímavá témata. Animovaný film Kam s ním? vtipně popisuje prekérní situaci, do které se může běžný animovaný pes lehce dostat. Moje sestra řeší vztah dvou sourozenců, Neříkej hop zase vypráví o podivném setkání dvou sebevrahů. Objevily se také Rychlé šípy, které si dělají z této partičky trochu legraci, ovšem s hvězdným obsazením v osobě Jakuba Prachaře a Vojty Kotka.

Všechny soutěžní filmy můžete zhlédnout na stránkách TV Nova. Také zde máte možnost hlasovat pro svého favorita. Podpořte mladé umělce svým palcem nahoru!

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..