Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Noc filmových nadějí 2011: Hlasujte pro ten nejlepší studentský film

Začátek je pět minut před půlnocí a konec v ranních hodinách. Sedmý ročník nočního vysílání studentských filmů právě proběhl. V noci z 24. na 25. června měli na Nově možnost ukázat veřejnosti 31 svých děl studenti filmových a uměleckých škol.

Graffitiger hledá svoji družku, Zdroj: archiv Libora Pixy

Diváci mají možnost pro soutěžní snímky hlasovat a udělit tak diváckou cenu nejoblíbenějšímu filmu. Bude se také udělovat cena odborné poroty. V letošní šestici porotců se objevili Michal Klang, Jiří Vejdělek, Adam Dvořák, Tereza Kopáčová, Tadeáš Věrčák a čestný předseda poroty Jiří Menzel.

Jednoznačně stojí za to vyzdvihnout film Graffitiger od Libora Pixy. Tento napůl animovaný a napůl hraný snímek byl nominován na studentského Oscara. Vypráví příběh graffiti-tygra, který přišel o svou tygřici, a nyní se smutně toulá po fasádách domů, přičemž se setkává s dalšími graffiti. Například s revolucionářem Che Guevarou.

Přečtěte si rozhovor se samotným Liborem Pixou!

Motiv graffiti se objevil ale i v minulém ročníku. Kouzelný snímek Nokturno od Martina Bergera loni vyhrál cenu odborné poroty. Posuďte sami, jestli si to zasloužil.

A jaké jsou další soutěžní filmy? Objevuje se početná skupina hudebních videoklipů a krátkých spotů. Zaujme například hned třetí snímek Šelma, který je kombinací hraného filmu a animace a který diváky překvapí zajímavou pointou. Nápadité jsou ovšem všechny filmy. Například klip Co bylo, to není vypráví o lásce na první pohled. Kdo by byl řekl, jak krásné záběry mohou vzniknout se spoutaným chlapem ve vaně…

Opravdu se letos sešla zajímavá témata. Animovaný film Kam s ním? vtipně popisuje prekérní situaci, do které se může běžný animovaný pes lehce dostat. Moje sestra řeší vztah dvou sourozenců, Neříkej hop zase vypráví o podivném setkání dvou sebevrahů. Objevily se také Rychlé šípy, které si dělají z této partičky trochu legraci, ovšem s hvězdným obsazením v osobě Jakuba Prachaře a Vojty Kotka.

Všechny soutěžní filmy můžete zhlédnout na stránkách TV Nova. Také zde máte možnost hlasovat pro svého favorita. Podpořte mladé umělce svým palcem nahoru!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Noc filmových nadějí 2011: Hlasujte pro ten nejlepší studentský film