Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nightwish natočí film k chystanému albu. A v dubnu zahrají v Praze

Adriana Semlová

Adriana Semlová

12. 10. 2011

Finská metalová kapela Nightwish není pro české publikum neznámým pojmem. Příští rok skupina vyrazí na evropské turné a mezi zastávky zařadila i Prahu.

FOTO: Nightwish

Nightwish, Zdroj: pořadatel koncertu

Ke kapele už od jejího vzniku patřily výrazné vokály v podání zpěvačky Tarji Turunen. Ta se skupinou nahrála několik alb včetně singlů Over The Hills and Far Away, Sleeping Sun nebo Nemo, které kapelu podpořily v dnešní slávě. Kapela však zpěvačku vyhodila, vydala se svou cestou  a do sestavy přibyla švédská zpěvačka Anette Olzon.

Vstupenky můžete zakoupit také online

Skupina poté pokračovala v úspěšné kariéře s novým hlasem. V roce 2007 nahráli album Dark Passion Play, ze kterého vzešly singly Amaranth nebo Bye Bye Beautiful. Anette nazpívala také píseň October & April s finskou rockovou kapelou The Rasmus.

Nyní se Nightwish po čtyřech letech znovu hlásí o slovo a kapela dokonce chystá evropské turné. Severská skupina představí devatenácti evropským městům včetně Prahy novou desku Imaginaerum, která vyjde 2. prosince. Ochutnávka z alba, v podobě pilotního singlu Storytime, se však v éteru objeví již v listopadu.

Hlavním skladatelem, který pro kapelu napsal většinu skladeb ve stylu symfonického metalu, je Tuomas Holopainen. Stejně tak pro nové album napsal Tuomas všechny písně.

K desce dokonce Nightwish chystají film. Podle Holopainenových slov nápad vznikl při přípravách Dark Passion Play. Kapela se chtěla posunout dál a na scénu přijít s něčím originálním, co ještě žádná kapela před nimi neudělala. Novou nahrávku tak kapela převede i do obrazové podoby. Nejprve mělo vzniknout třináct krátkých snímků, ale po domluvě s režisérem Stobe Harju, který kapele režíroval klip The Islander, se rozhodli pro regulérní film.

„Tahle kombinace alba a filmu bude prvním svého druhu. Bude to dobrodružná návštěva místa, které všichni známe, ale už jsme na něj zapomněli,“ prozrazuje klávesista Tuomas o filmu, na který si však fanoušci počkají minimálně do dubna příštího roku. S netradičním nápadem podobného rázu přišla letos též metalová kapela Within Temptation, která na náměty komiksu a krátkých filmů sestavila nejnovější album The Unforgiving.

Čtěte také: Within Temptation vystoupí již v říjnu v Praze

V pražské Tesla Areně, kde již Nightwish před třemi lety vystoupili, znovu zahrají 30. dubna 2012 od 20 hodin. Vstupenky na koncert jsou již v předprodeji k zakoupení. Ceny se pohybují od 795 až do 1100 korun a je možné si vybrat lístky ke stání i k sezení.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nightwish natočí film k chystanému albu. A v dubnu zahrají v Praze