Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nick McCarthy z Franz Ferdinand má novou kapelu. První singl už je venku

Redakce

Redakce

26. 8. 2012

Kytarista Nick McCarthy ze skotské indie rockové kapely Franz Ferdinand právě představil svůj nový projekt The Nice Nice Boys. TOPZINE.cz vám přináší jejich první song Round Town, na kterém se podílel rapper Marvellous Macc Mello.

FOTO: Kapela Franz Ferdinand

Andy Knowles dříve spolupracoval i s celou kapelou Franz Ferdinand, Zdroj: franzferdinand.com

The Nice Nice Boys založili společně právě McCarthy a bubeník z kapely The Healers Andy Knowles. Singl Round Town, který spojuje prvky indie rocku a britského hip hopu, je jejich prvním společným výtvorem. Dvojice ho mixovala ve slavném studiu Abbey Road. Na nahrávce hostuje mladý londýnský rapper Marvellous Macc Mello.

McCarthy a Knowles ale nespojili síly poprvé. Dvojice se poprvé setkala na umělecké škole v Glasgow v roce 2001 a oba se angažovali již ve formaci Franz Ferdinand. Bubeník Andy provázel nadějnou rockovou skupinu na turné především jako technická podpora.

Připomeňte si letošní koncert Franz Ferdinand v Čechách

Spolupráci s kytaristou Nickem nyní rozšířil a dohromady přišli se zmíněným projektem, který má však zatím velmi nejasnou budoucnost.

The Nice Nice Boys vs Marvellous Macc Mello – Round Town
[youtube-height=25]loBpvatFH04[/youtube]

Naproti tomu Franz Ferdinand mají v současnosti vyhlídky velmi dobré. Po triumfech na udílení cen BRIT Awards a NWE Awards v roce 2005 mají nejen nabitý koncertní program, ale momentálně pracují i na nové desce. Ta by měla navazovat na jejich třetí studiové album z roku 2009, nazvané Tonight: Franz Ferdinand.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nick McCarthy z Franz Ferdinand má novou kapelu. První singl už je venku