Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Never Sol nabízí 6 důvodů, proč dorazit na křest desky Under Quiet

Redakce

Redakce

25. 9. 2013

Čtvrtek 26. září bude ve znamení svěcení debutu Under Quiet od dua Never Sol. Jeho hlava – zpěvačka a klávesistka Sára Vondrášková – si našla chvilku k sepsání šesti důvodů, proč by měli fanoušci na křest do pražské Akropole dorazit.

FOTO: Never Sol

Sára Vondrášková alias Never Sol. | Foto: Supraphon

Když v loňském roce běžel v kinech film Davida Ondříčka Ve Stínu, většina diváků zůstala přikována k sedadlům i při titulcích a kladla si otázku, komu patří onen jedinečný hlas v závěrečné baladě Lay Down.

Píseň byla výsledkem spolupráce zpěvačky Sáry Vondráškové a producenta Jana P. Muchowa a zároveň se stala první vlaštovkou projektu Never Sol, který bude mít v žižkovském klubu Akropolis tu čest již tento čtvrtek pokřtít prvotinu s názvem Under Quiet.

Dvoučlennou sestavu, již tvoří Vondrášková (zpěv, klávesy) a Lenka Dundrová (bicí), mají během křtu rozšířit další dvě muzikantky. Jak zpěvačka uvedla v aktuálním rozhovoru, půjde o Anežku Bzirskou (housle, omnichord) a Terezu Vytiskovou (bicí pady, basa a klávesy). Událost se neobejde ani bez účinkování řady zajímavých hostů, mezi nimiž budou Kateřina Šantrochová, Tomáš Dvořák alias Floex či producent alba Jan P. Muchow.

Exkluzivně pro čtenáře TOPZINE.cz sepsala Sára Vondrášková 6 důvodů, proč si nenechat čtvrteční křest ujít:

1. Vůbec poprvé uvidíte naživo mojí novou kapelu

2. Přijdou a společně se mnou zahrají Honza Muchow, Floex a Káča Šantrochová, která se mnou vystupuje v projektu “Sára & Káča”, a v Akropoli navíc vystoupí také se svou kapelou Sant Roche

3. Budete moci být úplně první, kdo si debut Under Quiet koupí. Deska totiž oficiálně vychází až o den později

4. Čeká vás netradiční kombinace hudebních nástrojů

5. Připraven je vizuálně i instrumentálně zajímavý koncert

6. Girl Power!!!

Mladá zpěvačka, která je některými přirovnávaná k Adele, dává do hudby vše, o čemž svědčí další dva projekty, v nichž se v současné době angažuje. „Původně jsem plánovala zůstat jen u jednoho. Ty tři, které teď mám, ale fungují a dají se dobře skloubit. V každém z nich se navíc můžu realizovat jinak. S Floexem jsem takový další nástroj, kdežto v Never Sol, který je pro mě něco jako vlastní dítě, pro změnu hnací motor.

V duu Káča a Sára jsme v tom zase napůl – skládáme spolu, což je strašně zajímavé, jelikož bych nikdy neřekla, že jsem vůbec schopná s někým něco vytvořit společně,“ říká Vondrášková a nastiňuje tak nuance mezi jednotlivými projekty.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Never Sol nabízí 6 důvodů, proč dorazit na křest desky Under Quiet