×
TOPZINE.cz

Nesplněný sen? 20 hereček, které chtěly být původně baletkami

FOTO: Herecky puvodne jako baletky - kolaz
Herečky původně jako baletky – Koláž: Jana Davidová, Topzine.cz

Většina z nás si tyto herečky (kromě Madonny) nedovede představit jinak než ve scénách na filmovém plátně. Avšak ve skutečnosti měly společnou ještě jednu vášeň – balet. Měly tančit na divadelním parketu, ale osud je nakonec zavedl jiným směrem. 

Slavné herečky baletkami – Koláž: Jana Davidová, Topzine.cz

Amy Adams

Na střední se věnovala sboru a předně tanci, jemuž se za účelem stát se baletkou věnovala naplno. Zezačátku vystupovala jako profesionální tanečnice v divadelních restauracích.

FOTO: Amy Adams
Zdroj: becomegorgeous.com

Elisabeth Moss

Elisabeth před herectvím trénovala ve Škole amerického baletu v New Yorku a v Kennedyho centru ve Washingtonu.

FOTO: Elisabeth Moss
Zdroj: MeInMyPlace.com

Charlize Theron

I tato herečka byla pohlcena baletem, než se dala na dráhu modelky a herečky. Bohužel se musela role tanečnice vzdát kvůli poranění kolena – alespoň tak zní neoficiální verze.

Její taneční schopnosti jste přesto mohli vidět na předávání Oscarů v roce 2013, kde si zatančila s Channingem Tatumem.

FOTO: Charlize Theron
Zdroj: cinemazzi.com

Mia Wasikowska

Od svých 9 let se 6 let intenzivně zabývala baletem včetně přípravy – někdy i 35 hodin týdne. Nicméně v roce 2006 přesunula svou pozornost primárně na herectví, o které se zajímala už delší dobu.

Čtěte také: Mia Wasikowska křehotinka, co dobyla nejen říši divů

FOTO: Mia Wasikowska
Zdroj: Magic Box

Audrey Hepburn

I jedna z nejuznávanějších hereček bývala balerínou. Získala stipendium na prestižní baletní škole v Londýně, kam se s rodiči po válce přestěhovala. Brzy si však uvědomila, že se svou výškou nemůže s životní dráhou tanečnice počítat.

Nakonec ale měla přece jen možnost svůj tanec předvést ve filmu Secret People, a tak její dlouholetý trénink nepřišel vniveč.

FOTO: Audrey Hepburn
Zdroj: Photograph by Doc Marlon Pecjo

Michelle Yeoh

Michelle také studovala na Royal Ballet v Londýně, zranění páteře jí ale zabránilo v tanci pokračovat. Naštěstí ze světa reflektorů nezmizela úplně a stala se herečkou.

FOTO: Michelle Yeoh
Zdroj: Bontonfilm

Neve Campbell

Neve je jednou z dalších, která se musela své vášně k baletu kvůli zranění vzdát. Alespoň měla příležitost své dovednosti využít ve filmu Company.

FOTO: Neve Campbell
Zdroj: Roxcafe.org

Jenna Elfman

Jenna studovala klasický balet v Los Angeles County High School for the Arts, jenže musela z důvodu poranění kotníku s tancem přestat a přešla po absolvování střední školy na herectví. Na fotce je hned první balerínou vlevo.

FOTO: Jenna Elfman
Zdroj: Brandon Clark/ ABImages, courtesy of ABT

Madonna

I nekorunovaná královna hudební scény předtím nosila piškoty. Měla taneční stipendium na Michiganské univerzitě, ale nakonec školy nechala.

FOTO: Madonna
Zdroj: balletbase.com

Kim Basinger

Kim začínala s tancem ve třech letech, jenže když jí bylo 17, zvítězila v Georgii v soutěži krásy, což jí dodalo sebevědomí a vydala se do New Yorku s úmyslem stát se herečkou.

Kim Basinger

Diane Kruger

Diane studovala balet na Royal Ballet v Londýně, naneštěstí i ona musela sen tanečnice kvůli úrazu nechat být. Mohla si alespoň zahrát studentku moderního tance ve snímku Miluj mě, prosím.

FOTO: Diane Kruger
Zdroj: becomegorgeous.com

Sarah Jessica Parker

S baletem začala v souboru Cincinnati Ballet a posléze v něm pokračovala v American Ballet Theatre. Svou hereckou profesionální kariéru zahájila jako osmiletá v TV inscenaci Andersenovy pohádky The Little Match Girl.

FOTO: Sarah Jessica Parker
Zdroj: motherblogger.info

Penélope Cruz

Penélope studovala na taneční konzervatoři devět let, avšak sláva v tomto oboru prý nebyla příliš providitelná, až ji ve finále její kroky zavedly do vod Hollywoodu, kde zakotvila ve světe filmu. Své taneční kreace předvedla v muzikálu Nine od Roba Masrhalla.

FOTO: Penelope Cruz
Zdroj: Magic Box

Jennifer Garner

I tato herečka se věnovala tanci od útlého věku, ale postupně se propracovala k muzikálu a poté i k herectví.

FOTO: Jennifer Garner
Zdroj: topwallpaperphoto.com

Summer Glau

S baletem začala v 5 letech a zabíral jí tolik času, že ji její matka, která byla povoláním učitelkou, musela od 3. stupně základní školy až do 12. stupně střední školy učit doma.

Později se však musela kvůli poranění baletu vzdát, načež se jí naskytla příležitost proniknout do světa showbyznysu.

FOTO: Summer Glau
Zdroj: Tyler Shields

Jessica Brown-Findlay

Nezdařilá operace kotníku zapříčinila, že taneční parket musela opustit opravdu schopná tanečnice – byla tak dobrá, že ji teprve v 15 letech pozvali z Kirovova baletu, aby s nimi tančila v Královské opeře.

FOTO: Jessica Brown-Findlay
Zdroj: pinterest.com

Zoe Saldana

Zoe se neučila jen balet, ale i latinskoamerické a jazzové tance. Potom ke svým zájmům přidala ještě herectví a jejím průlomem kariéry byl film Tanec s vášní, kde měla možnost uplatnit své zkušenosti z taneční školy.

FOTO: Zoe Saldana
Zdroj: Falcon

Naomi Campbell

Naomi se do Italia Conti Academy of Theatre Arts v Londýně přihlásila v deseti letech, aby následovala svou matku v kariéře tanečnice. Její výška jí v tom nicméně zabránila, a tak se stala modelkou, kde jí naopak přišla vhod.

FOTO: Naomi Campbell
Zdroj: Vergemagazine.co.uk

Brigitte Bardot

Před výhrou soutěže pro modelky, díky které se dostala k herectví, studovala balet na pařížské konzervatoři.

FOTO: Brigitte Bardot
Zdroj: Ballet V Fashion

Megan Mullally

Megan rovněž studovala Školu amerického baletu v New Yorku – byla dokonce sólistkou oklahomského baletu, než se rozhodla balet odložit a vrhnout na herectví.

FOTO: Megan Mullay
Zdroj: amazonaws.com

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..