Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Nepřizpůsobiví v Divadle Na zábradlí. Othello přijíždí na Šluknovsko

Barbora Šimečková

Barbora Šimečková

24. 11. 2012

Poslední neděle v měsíci je v Divadle Na zábradlí zasvěcena Nepřizpůsobivým. Ta listopadová nabídne netradiční pohled na romskou otázku. Na diváky čeká hra Othello is Black, dokument a beseda.

Foto: Othello is black

Othello má černou kůži, nemusí mít ale černou duši. Zdroj: DKM

Sezona Nepřizpůsobivých v pražském Divadle Na zábradlí pokračuje. Poslední listopadová neděle bude patřit žhavé a diskutované romské otázce.

„Probíhá na Šluknovsku de facto občanská válka? Je většinová česká společnost skutečně tak rasistická? Zkreslují média situaci kolem nepřizpůsobivých?“ Na to se pokusí odpovědět Divadlo koňa a motora.

K tématu: Sezona na Zábradlí patří Nepřizpůsobivým

Večer odstartuje inscenací Othello is black, kterou soubor připravil pro Šluknovský výběžek a s ním spojenou problematiku rasové a občanské nesnášenlivosti. Othello má sice černé tělo, ne však nutně černou duši. To nebrání demagogickému a frustrovanému Jagovi, aby jím manipuloval ve svůj prospěch.

Shakespeare opět dokazuje nadčasovost. Jeho notoricky známý příběh se stal podkladem k nahlédnutí na témata, která v současnosti pálí českou společnost.

Foto: Divadlo koňa a motora

Divadlo koňa a motora se věnuje současnému kočovnému hraní

Divadlo koňa a motora se soustředí na současné kočovné divadlo, tedy na formu pouličního, open-airového a outdoorového hraní. Jejich nepostradatelnou rekvizitou je maringotka.

Kromě inscenace Othello is black se diváci v neděli 25. listopadu mohou těšit na tematickou výstavu fotografií a projekci dokumentu o putování Divadla koňa a motora. Večer uzavře beseda se členy souboru.

Divadlo Na zábradl

Program na neděli 25. listopadu

17.30 Othello is black (představení Divadla Koňa a motora)

18.30 projekce dokumentu o putování DKM

19.00 beseda se členy DKM

Účinkují: Markéta Dvořáková, Adriana Kubištová Máčiková nebo Marie Švestková, Michal Hába a Šimon Spišák

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nepřizpůsobiví v Divadle Na zábradlí. Othello přijíždí na Šluknovsko