Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Německá návrhářka tvoří šaty z kravského mléka

Redakce

Redakce

16. 11. 2011

Někdo z mléka vaří, jiný si ho přidává do kávy a někdo z něj šije šaty. Právě to udělala německá módní návrhářka Anke Domaske. Říkáte si, že je to nemožné? Právě naopak!

FOTO: Kolekce Anke Domaske, oblečení z mléka

Mléčná kolekce Anke Domaske, Zdroj: youtube.com

Anke Domaske dokázala, že s mlékem se dají dělat různé věci. Tato německá módní návrhářka a mikrobioložka přišla s něčím zcela revolučním, a to s ekologickým vláknem z mléka. Se svým týmem na tomto objevu pracovala několik let. Nakonec přišli se směsí obsahující proteiny z kyselého mléka, kterou následně zpracovali. Tak vznikla mléčná tkanina.

Jak se to této mladé návrhářce podařilo? Už jako malá se od své babičky učila šít šaty. Když dokončila školu, odjela do Tokia, kde prodávala trička, jež sama navrhla. Po návratu domů se ovšem vrhla na svou druhou vášeň, začala studovat mikrobiologii. Nakonec z těchto dvou zdánlivě odlišných zájmů vzniklo něco naprosto úžasného.

FOTO: Anke Domaske, oblečení z mléka

Kráva může být užitečná i jinak

Na látce z mléka je skvělé to, že je šetrná k životnímu prostředí. Je totiž vyráběna z mléka, které by nenašlo jiné uplatnění a vyhodilo by se. Navíc je výroba této tkaniny levná. Další výhodou vlákna z mléka je jeho hedvábná struktura. Ovšem na rozdíl od pravého hedvábí se při jeho výrobě nepoužívají pesticidy. Látka se dá normálně prát a nepotřebuje náročnou péči.

Víte, že mléko je těžce stravitelné a škodlivé?

Kolekce šatů z mléka není první módní kolekcí, kterou Anke Domaske vytvořila. Již dříve své oblečení předváděla na přehlídkách v Tokiu či v některých evropských městech. V roce 2010 měla přehlídku v Miláně. Její šaty jste také mohli spatřit na celebritách, jednou z nich byla herečka Mischa Barton.

Kolekce oblečení z mléka pomalu proniká do celého světa a Anke již plánuje módní linii pro muže. Uvidíme, jak se bude fenomenálnímu objevu dařit v budoucnu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Německá návrhářka tvoří šaty z kravského mléka