×
TOPZINE.cz

Nemáte ještě doma sitatungu či lemura? Adoptujte si je v pražské zoo

OBR: Logo Zoo PrahaZoo Praha spustila tradiční předvánoční kampaň Adoptujte zvíře! Letos ji navíc obohatila o interaktivní prvek, adopce tak bude jednodušší a rychlejší. Vyberete si nového mazlíčka?

FOTO: Dracéna guyanská
Dracéna guyanská, Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

V Zoo Praha můžete adoptovat nebo sponzorovat zvíře, které si vyberete. Pražská zoo v současnosti chová 687 druhů zvířat, z nichž 91 ještě nemělo k 1. listopadu adoptivního rodiče ani sponzora.

Jak si zvíře vybrat?

Pražská zoo představuje vybrané sirotky na billboardových a citylightových plochách umístěných v ulicích Prahy až do konce prosince. Prezentováni jsou zde lemur bělohlavý, sitatunga, dracéna guyanská a ibis rudý, ale adoptovat lze kterékoli zvíře uvedené na seznamu na internetových stránkách pražské zoo.

Sponzor, nebo adoptivní rodič?

Vybraný zvířecí druh můžete adoptovat, nebo sponzorovat. Sponzorovat lze libovolné zvíře částkou od 100 korun výše, adoptovat můžete uzavřením roční adopční smlouvy v částkách 1000 až 50000 korun. Částka je vždy určena podle výše provozně ekonomické náročnosti chovu vybraného druhu.

Odměnou za adopci získáte nejen cedulku se jménem u výběhu daného druhu, certifikát o adopci a fotografie svěřence, ale také volnou rodinnou vstupenku do zoo, abyste jej mohli kdykoli navštívit. Obdržíte také pozvání na významné společenské akce a celoroční předplatné časopisu Trojský koník.

FOTO: Ibis rudý
Ibis rudý, Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Jak na to?

Kampaň Adoptujte zvíře slavila v minulých letech velké úspěchy. V roce 2009 přispělo díky ní celkově 1542 sponzorů, nových i stávajících, kteří prodloužili smlouvu o další rok. Z 90 sirotků tak nezbyl ani jediný. V roce 2010 získala Zoo Praha ještě více peněz – celé 3 291 118 korun na podporu chovu vybraných zvířat.

Letos připravila Zoo Praha novinku, kampaň je obohacena o interaktivní prvek. Nový způsob adopce představuje Vít Kahle z pražské zoo: „Citylighty jsou opatřeny takzvaným QR kódem, jehož pomocí mohou lidé snadno a rychle zvíře z plakátu adoptovat. Stačí jen sejmout kód čtečkou v mobilním telefonu a automaticky budete přesměrováni na adopční formulář.“

V roce 2009 nezbyl z 90 sirotků ani jeden. Povede se letos totéž?Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..