Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nekonvenční Robert Sedláček přichází s novou komedií Největší z Čechů

Redakce

Redakce

29. 7. 2010

FOTO: film Největší z Čechů!Speciál! Režisér, který o sobě prohlašuje, že jeho filmy jsou lahůdkou pro kritická pera recenzentů, přijde toto léto do českých kin s novinkou Největší z Čechů. Premiéra je naplánována na 26. srpna 2010. Ovšem už teď můžeme hádat, kdo je největší z Čechů. Muž, co proleze squashovou raketou, nebo ten, co si nacpe 156 brček do pusy?

FOTO: film Největší z Čechů

Takto vypadá 156 brček v puse. Záběr z nového filmu Roberta Sedláčka Největší z Čechů. Zdroj: bontonfilm.cz

Zdá se, že snímek Největší z Čechů je Sedláčkovým novým experimentem. Film o čtyřech živořících umělcích a bizarních rekordech, na jehož výrobě se Sedláček opět podílel s producentem Radimem Procházkou, bude uveden pod hlavičkou distribuční společnosti Bontonfilm. O scénář se postaral samotný režisér, a i když tvrdí, že se nejedná o žádnou autobiografii, Největší z Čechů lze brát jako film o natáčení filmu, někdy strastiplném, jindy zábavném.

Herecké obsazení

Jistou dávku humoru a možná i ironie zaručuje herecké obsazení. Postavy filmového režiséra se zhostil Jaroslav Plesl (Grandhotel, Pravidla lži, stálé angažmá v Dejvickém divadle). Kameru mu dělá Jiří Vyorálek (Muži v říji, Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště) a za zvuk zodpovídá neokoukaná studentka FAMU Johana Švarcová (skupina Kazety). O celý tento štáb coby producentka pečuje osobitá herečka Simona Babčáková (Nestyda, Zoufalci).

FOTO: film Největší z Čechů

Do kin přichází nový film Roberta Sedláčka Největší z Čechů

Nejlepší vyhrává…

Mimoto se v tomto novém Sedláčkově počinu objeví i oblíbené tváře českého filmového nebe jako třeba Aňa Geislerová, Jan Hřebejk, Marek Taclík, David Švehlík či Igor Bareš.  Nicméně, ve snímku Největší z Čechů nejde jenom o filmaře, kteří se po neúspěchu s nejnovějším projektem vrhají na komerční spolupráci s pelhřimovskou agenturou Dobrý den. Jde přece o největšího z Čechů. Diváci se tedy mohou těšit na domácí, evropské i světové rekordmany se zápisem v české Guinessově knize rekordů, kteří ve filmu až na pár výjimek hrají sami sebe.

Vyřeší si čtveřice hlavních hrdinů své osobní i profesní problémy? Natočí opravdu trhák o rekordech a o stále překvapující síle lidské motivace? Získá si Robert Sedláček opět srdce diváků i úsudek kritiků, podobně jako jeho Pravidla lži? Už za několik týdnů se o tom návštěvníci kin mohou přesvědčit na vlastní oči.

Největší z Čechů

Komedie
Česká republika, 2010, 96 minut

Režie: Robert Sedláček
Hrají: Jaroslav Plesl, Simona Babčáková, Jiří Vyorálek, Johana Švarcová, Igor Bareš, Aňa Geislerová, Jan Hřebejk, Marek Taclík, David Švehlík

Premiéra: 26. srpna 2010

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nekonvenční Robert Sedláček přichází s novou komedií Největší z Čechů