Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Nejnudnější vánoční dárek? Ponožky to letos nebudou

Redakce

Redakce

4. 12. 2011

Ať už chcete darovat termoponožky, ty prstové, vyhřívané nebo klasické pletené, můžete je pozvednout na zajímavý vánoční dárek.

FOTO: Vánoční ponožky

Ponožky jako vánoční dárek, Zdroj: topshop.com, newlook.com, dorothyperkins.com

Teď v zimě je téma ponožek nejaktuálnější. Venku v noci mrzne a ani přes den teploty nevylezou vysoko nad nulu. Kvalitní boty sice zajistí teplé nohy, ale nejlépe zahřejí kvalitní ponožky.

Příběh ponožek sahá až do 8. století před naším letopočtem. Asi si dokážeme představit, z čeho se tehdy mohly dělat. Z neforemné kůže, která asi moc pohodlná nebyla. O pár desítek let zpátky byly ponožky hrdě vystavovány na odiv.

FOTO: Vánoční ponožky

Vánoční pár potěší spíše ženy, Zdroj: dorothyperkins.com, topshop.com

Zažily jak rozverná léta, kdy letěly puntíky, proužky a divoké obrázky, tak klidnější éry, kdy černá a bílá klasika obletěly svět. Dnes už je tolik nevidíme, i když výrazně barevné ponožky v kombinaci s kratšími kalhotami si v pánské módě pomalu vydobývají své místo.

Ponožky s nápadem

Pár pořádně teplých ponožek patří pod vánoční stromeček. Nikoho neurazí a je to věc, která se bude hodit. Když jejich výběr neodfláknete, zbaví se ponožky nechvalně proslulé tradice o nejnudnějším vánočním dárku.

FOTO: Pánské ponožky

Sbohem nudě, Zdroj: newlook.com, riverisland.com

Volit můžete z nepřeberného množství druhů. Decentní jednobarevné pro byznysmeny, rozverně puntíkaté pro mladší sestru, termoponožky pro zimomřivce, prstové pro kamarádku, kotníkové pro sportovce nebo pletené podkolenky pro mamku na chalupu.

Inspirujte se: Třpytivé vánoční dárky pro ženy

Pokud chcete obdarovat někoho, kdo v ponožkách i spí, vyberte ty nejpohodlnější, co najdete. Měly by přiměřeně hřát, hebký materiál je samozřejmostí. U ponožek na sport, do polobotek a lodiček dejte pozor na správnou barvu, vzor a použitý materiál.

FOTO: Pánské termoponožky

Termponožky, ideální na hory, Zdroj: burton.cz

Ve světě plném vynálezů není překvapením ani to, že existují i vyhřívané ponožky. Původně byly vyrobeny pro profesionální rybáře, dnes si je ale může pořídit každý za téměř tisíc korun. Fungují na principu klasické baterie a nožku vám zahřejí speciální infračervená vlákna. Některé vyhřívané ponožky nabízejí různé stupně hřejivosti, a dokonce slibují léčivé účinky.

I ponožky můžou na tváři vykouzlit nefalšovaný úsměv. Pokud najdete tu správně trhlou sadu nebo objevíte pár v netradičním balení, vtipný dárek je na světě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejnudnější vánoční dárek? Ponožky to letos nebudou