Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Nejdražší dům na světě byl na prodej. Koupil ho saudský princ

Redakce

Redakce

26. 1. 2018

Saudský princ, který před časem koupil obraz Salvator Mundi od Leonarda da Vinci za neuvěřitelných 450 milionů dolarů, si nyní může přidat do svého seznamu cenného majetku také nejdražší budovu světa Chateau Louis XIV.

Nejdražší dům světa si získal i celebrity

Vypadá to, že korunnímu princi Mohammedovi bin Salman nestačil fakt, že je majitelem historicky nejdražšího obrazu na světě. Do své sbírky se totiž nebál přidat také dům s názvem Chateau Louis XIV, který označil magazín Forbes za nejdražší domov světa. Tato impozantní budova se už několik let drží na špici nejdražších domů světa. Chateau Louis XIV je postaven na základě modelů typických francouzských zámků ze 17. století. A přesto, že byl postaven teprve před několika málo lety, vypadá skvostně a velice věrohodně. Kromě saudského prince učaroval dům i slavné Kim Kardashian, která ho v minulosti zvažovala jako vhodné místo pro svou pompézní svatbu.

Čtěte také: 10 nejdražších obrazů světa. Vyberte si, který chcete domů

Kontroverzní koupě

Dle New York Times je Chateau majetkem několika francouzských a lucemburských společností. Ty jsou však vlastnictvím právě 32letého prince. To však prvního místopředsedu vlády, ministra obrany a předsedu Rady pro hospodářské a rozvojové záležitosti v jednom trochu zahanbuje. Ve své zemi totiž káže fiskální úsporu a vede rozsáhlé zásahy proti korupci. Sám se však obohacuje obchodem s ropou a shromažďováním drahých domů a uměleckých děl.

10 ložnic i taneční sál

Podle deníku The Telegraph má Chateau Louis XIV ležící poblíž Versailles rozlohu 50 000 čtverečních stop. Údajně byl korunnímu princi prodán v roce 2015 za neskutečných 200 milionů dolarů. Chateau nabízí kromě vnitřního i venkovního bazénu také soukromé kino, kurt na squash, 2 taneční sály a noční klub. V domě se nachází 10 ložnic, velký přijímací pokoj, knihovna, vinný sklep s prostorem pro 300 lahví vína a meditační místnost s velkým akváriem.

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Nejdražší dům na světě byl na prodej. Koupil ho saudský princ