Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Nechoďte k psychologovi. Poradíme vám, jak si najít dobrého duchovního učitele

Redakce

Redakce

3. 9. 2011

Pokud se chystáte vyhledat léčitele či duchovního rádce, můžete se řídit několika jednoduchými pravidly. Poslouchejte své smysly.

Jestliže vám nedokáže pomoci psycholog, zkuste cestu ke štěstí hledat u duchovního léčitele, Zdroj: sxc.hu

Občas se stane, že člověk vyhledá pomoc jinou, než je oficiální medicína. Jak se ale vyznat v nepřeberném množství léčitelů, duchovních učitelů, šamanů a terapeutů? Pokud se chcete vyhnout negativní zkušenosti, dejte na svou intuici a smysly. Dobří léčitelé existují, ale možná právě ti nejsou tak na očích.

Dobrý duchovní učitel:

  • Nemanipuluje. Pokud vám zakazuje říkat ostatním, co jste s ním probírali, je něco špatně
  • Nepovyšuje se
  • Neupřednostňuje peníze, nenabízí slevy a akční nabídky
  • Něco ze sebe vyzařuje. Práci na sobě, zdraví, pokoru a zdravé sebevědomí
  • Má na srdci vaše celkové blaho, nikoli jen problém, se kterým jste za ním přišli
  • Nedělá nic, co by vám nebylo příjemné

Cesta ke štěstí a klidu je dlouhá, ne však nereálná

Takovýto učitel je člověk, u kterého se cítíte celkově dobře. Měli byste mít možnost se svobodně vyjadřovat, ptát se, ale i nesouhlasit. Zkrátka by vám jeho způsob práce měl pasovat. Dejte si pozor na to, koho si vyberete, hlavně pokud jste na rozpacích ve svých názorech a představách o životě. Abyste nebyli zavedeni někam, kam nechcete.

Výsledky neočekávejte hned

Nezapomeňte, že úspěch alternativní medicíny závisí také na vaší víře. Většinou nečekejte, že se úspěchy dostaví po prvním sezení. Není to, jako když si vezmete prášek a bolest odejde. Očekává se vaše maximální spolupráce.

Nebojte se některých nepříjemných pocitů, které možná pocítíte, a vždy je konzultujte s daným terapeutem. Alternativní medicína nás učí práci na sobě, na svém těle i duchu, také se svými vztahy a problémy. Nebojme se ji použít.

Čtěte také:  Zjistěte, jak funguje karma!

Najděte si co nejvíce informací o dané osobě, ke které se chystáte. Zeptejte se známých, projděte si diskuze o tomto člověku. Obrázek si jistě uděláte třeba jen z jeho webové stránky. Při osobní schůzce pozorujte svoje pocity. Nikdy nedělejte nic, co je vám proti srsti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nechoďte k psychologovi. Poradíme vám, jak si najít dobrého duchovního učitele