Návštěvnost v USA: Superman se vrací a inkasuje milionové tržby

FOTO: Henry Cavill Man Of Steel 2
Supermana 21. století ztvárnil Henry Cavill. Zdroj: Warner

Sice ztemněl a změnil tvář, i přesto jeho návrat do kin vítali fanoušci s otevřenou náručí. Řeč je o Supermanovi, který jako Muž z oceli suverénně dobyl žebříček americké návštěvnosti. Pěkně se vedlo i sci-fi komedii Apokalypsa v Hollywoodu.

FOTO: Henry Cavill Man Of Steel
Jmenuji se Kent, Clark Kent. Zdroj: Warner

Ikona obrázkových seriálů s novou tváří Henryho Cavilla potvrdila současnou úspěšnou vlnu komiksových filmů a ve svém premiérovém víkendu snímek Muž z oceli sklidil na tržbách 113,1 milionů dolarů. Diváky patrně nové temnější pojetí Supermana od režiséra Zacka Snydera zaujalo více než elasťáková adaptace Bryana Singera z roku 2006.

Partička populárních komiků v čele se Sethem Rogenem a Jasonem Segelem se umístila jako druhá s komedií Apokalypsa v Hollywoodu plné bláznivých gagů a popkulturních odkazů a za svůj první víkend utržila 20,5 milionů. Emma Watson neštítící se přímých soubojů s emzáky je dostatečným lákadlem pro návštěvu kina.

Třetí skončili Podfukáři, kteří v uplynulém víkendu vyfoukli divákům na vstupenkách 10,3 milionů. V moderním heist movie se sešla vícegenerační herecká sestava, spojující vycházející hvězdy Jesse Eisenberga a Mélanii Laurent spolu se zasloužilým veteránem Michaelem Cainem.

Čtvrtá příčka patří prosluněnému krimi Rychle a zběsile 6, které si na konto připsalo dalších 9,4 milionů. Jako pátý skončil vítěz z minulého týdne, psychologický horor Očista, s tržbami ve výši 8,2 milionů dolarů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

PořadíNázevVíkend (mil.)Celkem (mil.)
1.Muž z oceli113,1125,1
2.Apokalypsa v Hollywoodu20,532,8
3.Podfukáři10,380,0
4.Rychle a zběsile 69,4219,6
5.Očista8,251,8
6.Stážisti7,031,0
7.Království lesních strážců6,095,4
8.Star Trek: Do temnoty5,7210,5
9.Po zániku Země3,854,2
10.Iron Man 32,9399,6

Potenciálními medailisty tohoto týdne jsou hned dvě zajímavé premiéry. Ve Světové válce Z Brad Pitt rozšíří řady filmových zachránců planety Země, zatímco Univerzita pro příšerky bude usilovat o přízeň dětských diváků.

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Jaroslav Jičínský
Narodil se v roce 1991 v Praze. Vystudoval Gymnázium Českolipská na pražském Proseku, v současnosti je studentem pražské VŠE. Na Topzine.cz působí od srpna 2011.

1 Comment on Návštěvnost v USA: Superman se vrací a inkasuje milionové tržby

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*