Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Návštěvnost v USA: Superman se vrací a inkasuje milionové tržby

Sice ztemněl a změnil tvář, i přesto jeho návrat do kin vítali fanoušci s otevřenou náručí. Řeč je o Supermanovi, který jako Muž z oceli suverénně dobyl žebříček americké návštěvnosti. Pěkně se vedlo i sci-fi komedii Apokalypsa v Hollywoodu.

FOTO: Henry Cavill Man Of Steel

Jmenuji se Kent, Clark Kent. Zdroj: Warner

Ikona obrázkových seriálů s novou tváří Henryho Cavilla potvrdila současnou úspěšnou vlnu komiksových filmů a ve svém premiérovém víkendu snímek Muž z oceli sklidil na tržbách 113,1 milionů dolarů. Diváky patrně nové temnější pojetí Supermana od režiséra Zacka Snydera zaujalo více než elasťáková adaptace Bryana Singera z roku 2006.

Partička populárních komiků v čele se Sethem Rogenem a Jasonem Segelem se umístila jako druhá s komedií Apokalypsa v Hollywoodu plné bláznivých gagů a popkulturních odkazů a za svůj první víkend utržila 20,5 milionů. Emma Watson neštítící se přímých soubojů s emzáky je dostatečným lákadlem pro návštěvu kina.

video
play-sharp-fill

Třetí skončili Podfukáři, kteří v uplynulém víkendu vyfoukli divákům na vstupenkách 10,3 milionů. V moderním heist movie se sešla vícegenerační herecká sestava, spojující vycházející hvězdy Jesse Eisenberga a Mélanii Laurent spolu se zasloužilým veteránem Michaelem Cainem.

Čtvrtá příčka patří prosluněnému krimi Rychle a zběsile 6, které si na konto připsalo dalších 9,4 milionů. Jako pátý skončil vítěz z minulého týdne, psychologický horor Očista, s tržbami ve výši 8,2 milionů dolarů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=178 /]

Potenciálními medailisty tohoto týdne jsou hned dvě zajímavé premiéry. Ve Světové válce Z Brad Pitt rozšíří řady filmových zachránců planety Země, zatímco Univerzita pro příšerky bude usilovat o přízeň dětských diváků.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost v USA: Superman se vrací a inkasuje milionové tržby