Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Návštěvnost v USA: Příšerky z univerzity vystrašily Muže z oceli

Strašidýlek z animáku Univerzita pro příšerky se zalekl i Superman, a snímek se tak stal vítězem žebříčku americké návštěvnosti. Zabodovala i další novinka, akční sci-fi Světová válka Z. Jaký úspěch slavily další filmy?

FOTO: Monsters University

„Pane profesore, už je čas, začíná hodina strašení.“ Zdroj: Falcon

Že je kino stále zábavou pro celou rodinu, dokazuje premiérová animovaná komedie Univerzita pro příšerky, která v amerických kinech přes víkend utržila 82 milionů a stanula na prvním místě žebříčku. Pokračování úspěšného animáku studia Pixar Příšerky s.r.o. vyhlíželi fanoušci dvanáct let, dobu čekání jim zkrátil jen čtyřminutový kraťas Mikeovo nové auto s ústřední dvojkou Mikem a Sullym.

Druhá skončila akční sci-fi Marca Forstera Světová válka Z o virové epidemii ničící lidstvo, za kterou diváci na vstupenkách o premiérovém víkendu zaplatili 66 milionů dolarů. Tržby musejí dělat radost představiteli hlavní role a koproducentu filmu Bradu Pittovi, který o práva na námět svedl lítý boj s Leonardem DiCapriem.

video
play-sharp-fill

Tržby ve výši 41,2 milionů znamenají pro Muže z oceli výměnu zlaté medaile z minulého týdne za bronzovou. Při pohledu na celkové vysoké tržby však producenti od Warnerů dali tvůrcům pokyn k výrobě dalšího supermanovského trháku a přípravám superhrdinské týmovky Justice League, ve které Superman, Batman a spol. vytvoří protiváhu k marvelovským Avengers.

Čtvrtá pozice a tržby dosahující 13 milionů patří komedii Apokalypsa v Hollywoodu, v níž herecké hvězdy zachraňují svět a dělají si legraci samy ze sebe. Na pátém místě s tržbami 7,9 milionů skončili Podfukáři, kteří pod vedením Jesse Eisenberga používají kouzla a čáry k netradičním bankovním loupežím.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=179 /]

Poslední červnový týden přinese do amerických kinosálů především dvě výrazné novinky. Akční snímek White House Down představující odpověď na nedávný Pád Bílého domu a woman buddy movie Drsňačky s dvojicí policistek Sandrou Bullock a Melissou McCarthy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost v USA: Příšerky z univerzity vystrašily Muže z oceli