Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Návštěvnost v USA: Malý horor Očista pokořil všechny velké trháky

Ve znamení překvapení se nesl uplynulý víkend v amerických kinech. Nízkorozpočtový horor Očista suverénně uzmul první místo a porazil spoustu zdánlivě divácky atraktivnějších snímků. Blockbuster Po zániku Země s Willem Smithem naopak drtivě spadl mimo dosah vítězné pětky. Jak se vedlo dalším filmům?

FOTO: Ethan Hawke The Purge

Baseball se v Očistě kupodivu nehraje. Zdroj: CinemArt

Nenápadný horor Očista s rozpočtem 3 milionů dolarů, který představuje dvojici Ethan Hawke a Lena Headey v rolích ohrožených rodičů, se o víkendu překvapivě stal největším tahákem amerických kin a v premiérovém víkendu utržil 36,4 milionů. Příběh o tom, jak by to dopadlo, kdyby se každý rok na 12 hodin zákonně povolily zločiny a násilí, se inspiroval jednou ze starších epizod Star Treku.

Druhé místo patří akčnímu snímku Rychle a zběsile 6, kterému dominují pánové Diesel a Johnson spolu s tlupou hereček ve vyzývavých kostýmech a neméně atraktivním vozovým parkem, s tržbami 19,8 milionů. Celková vysoká návštěvnost je nepřímým pokynem pro start natáčení dalšího dílu s Jasonem Stathamem, který se v epizodce objevil již zde.

video
play-sharp-fill

Třetí příčku si vyčaroval Jesse Eisenberg a jeho kouzelnická parta z krimi Podfukáři, kterým v tomto případě legálně přibylo na kontě 19,5 milionů. Thriller táhne do kin i díky obsazení mladých hereckých tváří, ačkoliv se do filmu dlouho počítalo se starší verzí obsazení, které měli dominovat Jim Carrey a Colin Firth.

Na čtvrtém místě se umístila premiérová komedie Stážisti s dvojkou Vince Vaugh – Owen Wilson, jejíž tržby vyšplhaly na 18,1 milionů. Další pozice patří dětskému animáku Království lesních strážců, který si na konto připsal tržby ve výši 12,1 milionů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=177 /]

Tento týden čekají americké diváky jen dvě novinky, data jejich premiéry jsou však v deníčcích filmových fanoušků zvýrazněna červeným písmem. V komedii Apokalypsa v Hollywoodu partička amerických komiků bude čelit mimozemské invazi a po nějaké době oblékne Supermanův superhrdinský trikot Muž z oceli.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost v USA: Malý horor Očista pokořil všechny velké trháky