Návštěvnost v USA: Malý horor Očista pokořil všechny velké trháky

FOTO: The Purge

Ve znamení překvapení se nesl uplynulý víkend v amerických kinech. Nízkorozpočtový horor Očista suverénně uzmul první místo a porazil spoustu zdánlivě divácky atraktivnějších snímků. Blockbuster Po zániku Země s Willem Smithem naopak drtivě spadl mimo dosah vítězné pětky. Jak se vedlo dalším filmům?

FOTO: Ethan Hawke The Purge
Baseball se v Očistě kupodivu nehraje. Zdroj: CinemArt

Nenápadný horor Očista s rozpočtem 3 milionů dolarů, který představuje dvojici Ethan Hawke a Lena Headey v rolích ohrožených rodičů, se o víkendu překvapivě stal největším tahákem amerických kin a v premiérovém víkendu utržil 36,4 milionů. Příběh o tom, jak by to dopadlo, kdyby se každý rok na 12 hodin zákonně povolily zločiny a násilí, se inspiroval jednou ze starších epizod Star Treku.

Druhé místo patří akčnímu snímku Rychle a zběsile 6, kterému dominují pánové Diesel a Johnson spolu s tlupou hereček ve vyzývavých kostýmech a neméně atraktivním vozovým parkem, s tržbami 19,8 milionů. Celková vysoká návštěvnost je nepřímým pokynem pro start natáčení dalšího dílu s Jasonem Stathamem, který se v epizodce objevil již zde.

Třetí příčku si vyčaroval Jesse Eisenberg a jeho kouzelnická parta z krimi Podfukáři, kterým v tomto případě legálně přibylo na kontě 19,5 milionů. Thriller táhne do kin i díky obsazení mladých hereckých tváří, ačkoliv se do filmu dlouho počítalo se starší verzí obsazení, které měli dominovat Jim Carrey a Colin Firth.

Na čtvrtém místě se umístila premiérová komedie Stážisti s dvojkou Vince Vaugh – Owen Wilson, jejíž tržby vyšplhaly na 18,1 milionů. Další pozice patří dětskému animáku Království lesních strážců, který si na konto připsal tržby ve výši 12,1 milionů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

PořadíNázevVíkend (mil. dol.)Celkem (mil. dol.)
1.Očista36,436,4
2.Rychle a zběsile 619,8202,9
3.Podfukáři19,561,4
4.Stážisti18,118,1
5.Království lesních strážců12,184,2
6.Star Trek: Do temnoty11,7200,1
7.Po zániku Země11,246,6
8.Pařba na třetí7,4102,4
9.Iron Man 35,8394,3
10.Velký Gatsby4,2136,2

Tento týden čekají americké diváky jen dvě novinky, data jejich premiéry jsou však v deníčcích filmových fanoušků zvýrazněna červeným písmem. V komedii Apokalypsa v Hollywoodu partička amerických komiků bude čelit mimozemské invazi a po nějaké době oblékne Supermanův superhrdinský trikot Muž z oceli.

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Jaroslav Jičínský
Narodil se v roce 1991 v Praze. Vystudoval Gymnázium Českolipská na pražském Proseku, v současnosti je studentem pražské VŠE. Na Topzine.cz působí od srpna 2011.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*