Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Návštěvnost v USA: Lesní duch je na špici, do kin se vrátil Jurský park

Diváci se stále rádi bojí, a tak v amerických kinech sesadil sci-fi podívanou G. I. Joe: Odveta z čela žebříčku návštěvnosti horor Lesní duch. Po letech o sobě dal také vědět dinosauří chov z Jurského parku Stevena Spielberga. A jak se vedlo dalším filmům?

FOTO: Evil Dead 2013

Hororového Lesního ducha se zalekli i členové superhrdinské skvadry G. I. Joe. Zdroj: Falcon

Novinka Lesní duch, která je remakem klasického hororu Sama Raimiho z roku 1981, utržila za svůj první víkend sice jen 26 milionů, tedy zhruba o polovinu méně než lídři předchozích víkendů, přesto to stačilo na první místo v žebříčku návštěvnosti. Jelikož rozpočet snímku činil pouze 17 milionů dolarů, jedná se skutečně o příznivá čísla.

Druhé a třetí místo skončilo takřka plichtou. O pomyslná asijská prsa skončili nakonec druzí zachránci světa z filmu G. I. Joe 2: Odveta, jejichž víkendové tržby dosáhly 21,1 milionů dolarů. Ačkoliv je to výrazně méně než před týdnem, už teď se proslýchá, že tento tým se na plátna vrátí a rovnou v holportu s Transformers.

video
play-sharp-fill

Prakticky stejné tržby si na konto připsala animovaná komedie o rodince z doby kamenné Croodsovi na třetí pozici. Není bez zajímavosti, že se úspěšní nástupci Flintstoneových zrodili z původního námětu člena skupiny Monty Python Johna Cleese.

Čtvrtou příčku obsadili ještě o dalších pár milionů let starší hrdinové Spielbergova Jurského parku, který si do kin přišli po dvaceti letech od premiéry fanoušci vychutnat ve 3D a za vstupenky utratili 18,3 milionů. První pětici uzavírá hvězdně obsazený akční thriller Pád Bílého domu s tržbami ve výši 10 milionů dolarů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=167 /]

Příští týden americké publikum čeká premiéra sportovního dramatu 42 s Harrisonem Fordem, které zaujalo i Baracka Obamu, a pokračování parodické série Scary Movie 5.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost v USA: Lesní duch je na špici, do kin se vrátil Jurský park