Návštěvnost v USA: Iron Man předvádí bezkonkurenční krasojízdu

Že třetí Iron Man dobude americká kina a uzme prvenství v žebříčku návštěvnosti, se čekalo. Jeho nástup byl natolik triumfální, že Krev a pot na druhém místě vypadá se svými tržbami jako hodně chudý příbuzný. A jak dopadly další filmy?

FOTO: Robert Downey Iron Man 3
Král marvelovských komiksů opět usedl na trůn. Zdroj: Falcon

Za nový příběh o superhrdinovi v kovovém brnění s tváří Roberta Downeyho Jr. zaplatili američtí diváci na vstupenkách 175,3 milionů dolarů a vyslali tak Iron Mana 3 na druhé místo přehledu filmů s nejúspěšnějšími tržbami za první víkend v historii. Jediný úspěšnější start zůstal v rodině, před rokem ho dosáhli Avengers s 207,4 miliony.

Jednička minulého týdne, akční komedie Krev a pot, se musela spokojit s druhou příčkou a tržbami ve výši pouhých 7,6 milionů dolarů. Mark Wahlberg a Dwayne Johnson v hlavních rolích si sedli natolik dobře, že se rozhodli znovu spojit síly v televizním projektu z dílny HBO.

Třetí místo patří sportovní biografii 42, která na bednu vystoupala se 6,2 miliony utrženými za uplynulý víkend. Ačkoliv někteří historikové vyčítají snímku určité nesrovnalosti, americké diváky drama o boření rasových předsudků v nejvyšší baseballové lize stále do kina táhne.

Čtvrté skončilo sci-fi režiséra Josepha Kosinského Nevědomí s Tomem Cruisem, které si za víkend připsalo na konto 5,8 milionů. Pátá pozice patří opět úspěšnému animáku Croodsovi, jehož víkendové tržby činily 4,2 milionů dolarů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=172 /]

Dá se očekávat, že i tento týden se na špici udrží Iron Man 3. Dalším pořadím by však mohlo zamíchat nové zpracování klasického románu Velký Gatsby s Leonardem DiCapriem a Tobeym Maguirem v hlavních rolích.

Návštěvnost v USA: Iron Man předvádí bezkonkurenční krasojízdu
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*