Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Návštěvnost v USA: Iron Man předvádí bezkonkurenční krasojízdu

Že třetí Iron Man dobude americká kina a uzme prvenství v žebříčku návštěvnosti, se čekalo. Jeho nástup byl natolik triumfální, že Krev a pot na druhém místě vypadá se svými tržbami jako hodně chudý příbuzný. A jak dopadly další filmy?

FOTO: Robert Downey Iron Man 3

Král marvelovských komiksů opět usedl na trůn. Zdroj: Falcon

Za nový příběh o superhrdinovi v kovovém brnění s tváří Roberta Downeyho Jr. zaplatili američtí diváci na vstupenkách 175,3 milionů dolarů a vyslali tak Iron Mana 3 na druhé místo přehledu filmů s nejúspěšnějšími tržbami za první víkend v historii. Jediný úspěšnější start zůstal v rodině, před rokem ho dosáhli Avengers s 207,4 miliony.

Jednička minulého týdne, akční komedie Krev a pot, se musela spokojit s druhou příčkou a tržbami ve výši pouhých 7,6 milionů dolarů. Mark Wahlberg a Dwayne Johnson v hlavních rolích si sedli natolik dobře, že se rozhodli znovu spojit síly v televizním projektu z dílny HBO.

video
play-sharp-fill

Třetí místo patří sportovní biografii 42, která na bednu vystoupala se 6,2 miliony utrženými za uplynulý víkend. Ačkoliv někteří historikové vyčítají snímku určité nesrovnalosti, americké diváky drama o boření rasových předsudků v nejvyšší baseballové lize stále do kina táhne.

Čtvrté skončilo sci-fi režiséra Josepha Kosinského Nevědomí s Tomem Cruisem, které si za víkend připsalo na konto 5,8 milionů. Pátá pozice patří opět úspěšnému animáku Croodsovi, jehož víkendové tržby činily 4,2 milionů dolarů.

Dá se očekávat, že i tento týden se na špici udrží Iron Man 3. Dalším pořadím by však mohlo zamíchat nové zpracování klasického románu Velký Gatsby s Leonardem DiCapriem a Tobeym Maguirem v hlavních rolích.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost v USA: Iron Man předvádí bezkonkurenční krasojízdu