Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Návštěvnost v USA: Iron Man 3 stále panuje, dařilo se i Gatsbymu

Iron Man už druhý víkend zachraňuje v kinech Ameriku před zločinným Mandarinem a tamější publikum ho za to znovu vyneslo do čela žebříčku návštěvnosti. Slušný nástup se povedl nové verzi klasického románu Velký Gatsby. Jaký úspěch slavily další snímky?

FOTO: Robert Downey Jr. Iron Man3 (2)

„Stop! První místo patří mně!“ Zdroj: Falcon

Při vší úctě k Thorovi, kapitánu Amerika a dalším zůstává Iron Man nepopulárnějším superhrdinou z marvelovské stáje, který se pro producenty stal doslova zlatým dolem. Po premiéře v minulém týdnu dosáhl Iron Man 3 o víkendu opět nejvyššího postu v žebříčku návštěvnosti, připsal si na konto dalších 72,5 milionů a aspiruje na titul největšího kasovního trháku roku 2013.

Na druhé příčce se usídlil nováček, nejnovější adaptace Fitzgeraldovy knihy Velký Gatsby, za kterou v premiérovém víkendu nechali diváci na vstupenkách pěkných 51,1 milionů dolarů. Největším tahákem je pro ně hvězdné herecké obsazení v čele s Leonardem DiCapriem, který je po Warneru Baxterovi, Alanu Laddovi a Robertu Redfordovi čtvrtým představitelem titulní postavy mladého boháče na filmovém plátně (televizní verze nepočítaje).

video
play-sharp-fill

Pomyslná bronzová medaile patří černé komedii Michaela Baye Krev a pot, která za víkend utržila ve srovnání s tituly na vyšších postech pouhých 5 milionů. Pánové Wahlberg a Johnson, kteří ve filmu pořádně rozhýbávají své svalstvo, se zúčastnili natáčení bez nároku na honorář, a tak snímek vznikal na Bayovu úroveň se skromným rozpočtem 26 milionů.

Čtvrtou pozici uzmula premiérová komedie Peeples s tržbami ve výši 4,9 milionů a černošským hereckým ansámblem, kterému dominuje komik Craig Robinson ze seriálu Kancl. První pětku uzavírá sportovní retrosnímek 42 s Harrisonem Fordem, jehož víkendové tržby činily 4,7 milionů dolarů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=173 /]

Ze všech premiér vstupujících tento týden do amerických kin je nejžhavějším kandidátem na vyšší žebříčkové pozice sequel Star Trek: Do temnoty ze znovu oživené sci-fi série, který do kin naláká nejen plynulé mluvčí klingonštiny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost v USA: Iron Man 3 stále panuje, dařilo se i Gatsbymu