Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Návštěvnost v USA: Hunger Games stále v čele, boduje i Disney

Už druhý víkend v zámoří dominuje sci-fi Hunger Games: Vražedná pomsta, která do kin přilákala nejen fanoušky knižní předlohy. Úspěšně zahájila také nová disneyovská pohádka Ledové království. A jak dopadly další filmy?

FOTO: Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence neuspěla při castingu do Twilight, ale Hunger Games jí to vynahradí. Zdroj: Bontonfilm

Druhá část dobrodružné sci-fi ságy Hunger Games: Vražedná pomsta se udržela na vrcholu žebříčku americké návštěvnosti a o víkendu utržila 74,5 milionů. Třetí část knižní série se na plátnech objeví rozdělená do dvou filmů, které do kin dorazí v následujících dvou letech.

Na druhé pozici se umístila nová animovaná disneyovka Ledové království, která v premiérovém víkendu na tržbách sklidila 66,7. Svébytnou adaptaci Andersenovy Ledové královny připravoval sám Walter Disney již od čtyřicátých let, po dlouhá léta však scenáristé studia nemohli najít cestu, jak temný příběh trochu zlehčit.

video
play-sharp-fill

Jako třetí skončil komiksový spektákl Thor: Temný svět, jehož konto přes víkend vzrostlo o 11,1 milionů dolarů. V roli zločinného Lokiho, který se v této části postaví po bok svého božského bratra, sklidil veliký úspěch Tom Hiddleston, původně mu však měl propůjčit tvář Jim Carrey.

Čtvrtý post patří romantické komedii The Best Man Holiday, jejíž víkendové tržby činily 8,5 milionů dolarů. Pátého místa a tržeb ve výši 7 milionů dosáhl premiérový thriller Homefront s Jasonem Stathamem.

Premiérové snímky v amerických kinech se v tomto týdnu ponesou spíše v komornějším duchu. Christian Bale bude pátrat po vrahovi svého bratra v thrilleru Out of the Furnace a bratři Coenové představí svůj nový počin Inside Llewyn Davis, v němž se vydali mezi americkou folkovou scénu šedesátých let.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost v USA: Hunger Games stále v čele, boduje i Disney