Návštěvnost v USA: Hobitovi se znovu podařilo dobýt kinosály

Tolkienovi hrdinové se vrátili do kin a opět u diváků bodovali. Hobit: Šmakova dračí poušť dosáhla na vrchol žebříčku návštěvnosti, stále dobře si vede i Ledové království. Jak dopadly další filmy?

FOTO: Ian McKellen Hobbit Desolation of Smaug
“Doufám, že s trojkou vyděláme ještě víc.” Zdroj: Warner

Další z adaptací fantasy příběhů ze Středozemě, Hobit: Šmakova dračí poušť, přitáhla do kina koncem týdne nejvíce amerických diváků. Na tržbách sklidila 73,7 milionů dolarů, což je však v prvním víkendu o 11 milionů horší výsledek než u loňské první části.

Druhá skončila disneyovská pohádka Ledové království, která si v uplynulém víkendu připsala na konto dalších 22,2 milionů. Příběh, který vychází z klasických severských pohádek a mytologie, je ideální rodinnou podívanou pro rodiny s dětmi.

Třetí pozice náleží snímku afroamerického komika a režiséra Tylera Perryho A Madea Christmas, který v premiérovém víkendu utržil 16 milionů. Sám Perry si zahrál hlavní roli babičky, která svým nenadálým příjezdem naruší poklidné Vánoce svým příbuzným.

Čtvrtá příčka patří akční sci-fi Hunger Games: Vražedná pomsta, jejíž víkendové tržby činily 13,2 milionů dolarů. Jako pátý se umístil komiksový Thor: Temný svět, jehož celkové tržby vzrostly o 2,7 milionů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=204 /]

Tento týden čeká americké diváky silná sestava lákavých premiér. Lupiči Christian Bale a Bradley Cooper zazáří v retru Špinavý trik, Tom Hanks se v dramatu Zachraňte pana Bankse převtělí do Walta Disneyho a Will Ferrell se vrátí jako Ron Burgundy v pokračování kultovního Zprávaře.

Návštěvnost v USA: Hobitovi se znovu podařilo dobýt kinosály
Ohodnoťte tento článek


1 Komentář Návštěvnost v USA: Hobitovi se znovu podařilo dobýt kinosály

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*