Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Návštěvnost v USA: Diváky táhne sci-fi Enderova hra a bláznivý Jackass

Po týdenní pauze se na vrchol žebříčku americké návštěvnosti dostal opět zástupce žánru sci-fi, novinka Enderova hra. Kromě ní zabodovala i komedie s De Nirem a Douglasem. Jak dopadly další snímky?

FOTO: Enderova Hra

Indiana Jones a poslední vesmírná výprava? Zdroj: Bontonfilm CZ

Postapokalyptická novinka Enderova hra, vyprávějící o Zemi mobilizující na válku s mimozemšťany, utržila v premiérovém víkendu 28 milionů, což jí stačilo na prvenství v žebříčku návštěvnosti. Po bok náctiletého Asy Butterfielda v titulní roli se ve snímku postaví legendy Harrison Ford a Ben Kingsley.

Na druhou pozici seskočila bláznivá komedie Jackass Presents: Bad Grandpa, které se za víkend podařilo utržit 20,5 milionů. Komik Johnny Knoxwille se převtělil do pětaosmdesátiletého staříka, který se poněkud svérázným způsobem ujme výchovy svého vnuka, na což dohlíží skrytá kamera.

video
play-sharp-fill

Na třetí příčce se umístila nová komedie Last Vegas, jejíž víkendové tržby přesáhly 16,5 milionů dolarů. Kvartet hereckých bardů ve složení De Niro, Douglas, Freeman a Kline se rozhodl svojí filmovou rozlučkou se svobodou podat odpověď mladším kolegům z trilogie Pařba ve Vegas.

Čtvrté místo patří premiérovému animáku Ptačí úlet, který na tržbách sklidil 16,2 milionů. Až jako pátá se umístila Gravitace, která si připsala na konto dalších 13,1 milionů dolarů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=197 /]

Tento týden bude americkým filmovým novinkám jednoznačně dominovat vracející se marvelovský superhrdina v novince Thor: Temný svět. Vedle něj se představí válečné drama Zlodějka knih či sportovní dokument Armstrongova lež.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost v USA: Diváky táhne sci-fi Enderova hra a bláznivý Jackass