Návštěvnost v USA: Diváky táhne sci-fi Enderova hra a bláznivý Jackass

Asa Butterfield a Harrison Ford ve snímku Enderova hra. Zdroj: Bontonfilm CZ

Po týdenní pauze se na vrchol žebříčku americké návštěvnosti dostal opět zástupce žánru sci-fi, novinka Enderova hra. Kromě ní zabodovala i komedie s De Nirem a Douglasem. Jak dopadly další snímky?

FOTO: Enderova Hra
Indiana Jones a poslední vesmírná výprava? Zdroj: Bontonfilm CZ

Postapokalyptická novinka Enderova hra, vyprávějící o Zemi mobilizující na válku s mimozemšťany, utržila v premiérovém víkendu 28 milionů, což jí stačilo na prvenství v žebříčku návštěvnosti. Po bok náctiletého Asy Butterfielda v titulní roli se ve snímku postaví legendy Harrison Ford a Ben Kingsley.

Na druhou pozici seskočila bláznivá komedie Jackass Presents: Bad Grandpa, které se za víkend podařilo utržit 20,5 milionů. Komik Johnny Knoxwille se převtělil do pětaosmdesátiletého staříka, který se poněkud svérázným způsobem ujme výchovy svého vnuka, na což dohlíží skrytá kamera.

Na třetí příčce se umístila nová komedie Last Vegas, jejíž víkendové tržby přesáhly 16,5 milionů dolarů. Kvartet hereckých bardů ve složení De Niro, Douglas, Freeman a Kline se rozhodl svojí filmovou rozlučkou se svobodou podat odpověď mladším kolegům z trilogie Pařba ve Vegas.

Čtvrté místo patří premiérovému animáku Ptačí úlet, který na tržbách sklidil 16,2 milionů. Až jako pátá se umístila Gravitace, která si připsala na konto dalších 13,1 milionů dolarů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

PořadíNázevVíkend (mil. dol.)Celkem (mil. dol.)
1.Enderova hra28,028,0
2.Jackass Presents: Bad Grandpa20,562,1
3.Last Vegas16,516,5
4.Ptačí úlet16,216,2
5.Gravitace13,1219,2
6.Kapitán Phillips8,582,6
7.12 Years a Slave4,68,8
8.Zataženo, občas trakaře 24,2106,2
9.Carrie3,432,0
10.Konzultant3,313,4

Tento týden bude americkým filmovým novinkám jednoznačně dominovat vracející se marvelovský superhrdina v novince Thor: Temný svět. Vedle něj se představí válečné drama Zlodějka knih či sportovní dokument Armstrongova lež.

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Jaroslav Jičínský
Narodil se v roce 1991 v Praze. Vystudoval Gymnázium Českolipská na pražském Proseku, v současnosti je studentem pražské VŠE. Na Topzine.cz působí od srpna 2011.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*