Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Film o Lanci Armstrongovi bude. Práva na něj koupil J. J. Abrams

Anna Bílá

Anna Bílá

31. 1. 2013

FOTO: Armstrongův život ve filmu

Přiznání k dopingu udělalo z cyklisty Lance Armstronga ještě větší lákadlo pro filmové tvůrce. Už teď se k právům na film přihlásil J. J. Abrams.

FOTO: Armstrongův život ve filmu

Po přiznání k dopingu se k právům na film o cyklistově životě přihlásil J. J. Abrams. Zdroj: lancearmstrong.com, Foto: Elisabeth Kreutz

Film by měl vycházet z knihy, která však ještě není napsaná. Kniha s názvem „Cycle of Lies: The Fall of Lance Armstrong“ (Cyklus lží: Pád Lance Armstronga) je zatím ve fázi vymýšlení a dojednávání. Autorem by se měla stát sportovní reportérka deníku New York Times Juliet Macur. Ta sledovala Armstrongův život přes deset let.

I přesto, že kniha ještě nevznikla, J. J. Abrams, producent seriálů Ztraceni či Alias, koupil společně s partnery od Bad Robot a Paramount Pictures práva na biografický film o slavném cyklistovi už nyní.

Lance Armstrong se v interview pro Oprah Winfrey tento týden přiznal, že během soutěží užíval zakázané látky. Britské nedělní noviny The Sunday Times potvrdily, že zmíněné interview posílilo snahu o to, aby od Lance Armstronga dostaly zpět 1 milion liber (asi 30 milionů korun) za to, že cyklistu v tomto podvodu hájily.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Film o Lanci Armstrongovi bude. Práva na něj koupil J. J. Abrams