Návštěvnost v USA: Bodovala černošská komedie, daří se i Wahlbergovi

FOTO: Ride Along Ice Cube Kevin Hart
Ice Cube a Kevin Hart - Mizerové 3? Zdroj: Universal

Americké diváky po Vánocích opustila nálada na disneyovské pohádky, a tak se do čela žebříčku dostaly akční komedie Ride Along a válečné drama Na život a na smrt. Přesto uspěl i animák Velká oříšková loupež. Jak dopadly ostatní snímky?

FOTO: Ice Cube Kevin Hart Ride Along
“Jestli se rozzlobíme, budeme zlí!” Zdroj: Universal

Neočekávaný a překvapující úspěch zaznamenala v premiérovém víkendu komedie Ride Along, které se podařilo uzmout první místo žebříčku návštěvnosti a k tomu 41,2 milionů. Hrdinou filmu je afroamerický policista (Ice Cube), který se rozhodne vystavit zkoušce nastávajícího (Kevin Hart) své sestry.

Druhý skončil válečný snímek Na život a na smrt, který utržil 23,2 milionů dolarů. Příběh rekonstruuje skutečnou vojenskou operaci Red Wings v Afghánistánu, která se z běžné pozorovací mise zvrhla v krvavá jatka, která přežil jediný voják – zde ho ztvárnil Mark Wahlberg.

Třetí příčka náleží nové animované komedii Velká oříšková loupež, která na tržbách sklidila 20,6 milionů. Animák o veverčí tlupě, která se kvůli zásobám na zimu rozhodla vykrást obchod s oříšky, si sice své diváky našel, od kritiků se však dočkal jen negativních ohlasů.

Na čtvrtém postu skončilo špionážní dobrodružství Jack Ryan: V utajení, jehož tržby v prvním víkendu činily 17,2 milionů. Nejúspěšnější pětku uzavírá animovaná pohádka Ledové království, které se konto zvýšilo o dalších 12 milionů dolarů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

PořadíNázevVíkend (mil. dol.)Celkem (mil. dol.)
1.Ride Along41,241,2
2.Na život a na smrt23,274,0
3.Velká oříšková loupež20,620,6
4.Jack Ryan: V utajení17,217,2
5.Ledové království12,0332,6
6.Špinavý trik10,6116,4
7.Devil's Due8,58,5
8.Blízko od sebe7,618,2
9.Vlk z Wall Street7,590,3
10.Zachraňte pana Bankse4,175,4

V tomto týdnu se v USA na plátna kin vrací klasický hororový hrdina z gotického románu Mary Shelleyové v moderním hávu. Ve sci-fi Já, Frankenstein propůjčil legendárnímu monstru svou tvář Aaron Eckhart.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Jaroslav Jičínský
Narodil se v roce 1991 v Praze. Vystudoval Gymnázium Českolipská na pražském Proseku, v současnosti je studentem pražské VŠE. Na Topzine.cz působí od srpna 2011.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*