Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Návrhářka Veronika Benešová otevírá svůj ateliér. Přijďte se podívat!

Petra Červená

Petra Červená

13. 8. 2011

FOTO: Kolekce podzim 2011 Veronika BenešováPokud už nenápadně pokukujete po nových kolekcích, protože léto pomalu předává žezlo sychravým dnům, nahlédněte do ateliéru značky Sophistic by Veronika, kde na vás čeká limitovaná podzimní kolekce, lákající jednoduchostí a elegancí.

FOTO: podzimní kolekce Veroniky Benešové

Ukázka z podzimní kolekce Bridget collection, Foto: Martina Gonšenicová

V červnu Veronika Benešová dokončila studium na Fakultě umění a designu na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Není proto divu, že se rozhoda pro otevření vlastních prostor. „Do této doby mě zákaznice mohly navštívit v prozatímním ateliéru, v mém bytě, ale prostor začal být nedostačující,“ vysvětluje návrhářka.

Úspěšný start módní návrhářky

Veronika tvoří pod značkou Sophistic by Veronika limitované kolekce čtyřikrát do roka. Pořádá také autorské přehlídky, například o jarní kolekci Firenze jste si mohli přečíst na Topzine.cz. Ohlas vzbudila Veronika nejen modely, ale i originálně zvoleným místem. Vybrala si Žižkovskou věž, kde se do té doby žádná módní přehlídka nekonala.

FOTO: Podzimní kolekce Veroniky Benešové

Pro první podzimní dny, kdy ještě teploty neklesají pod deset stupňů, Foto: Martina Gonšenicová

V loňském roce oblékla Miss Lucii Smatanovou na mezinárodní soutěž krásy Miss International 2010 v Šanghaji. Navrhla pro ni veškerou garderobu, koktejlky, večerní šaty i kostým národního kroje se zlatým lvem na vlečce. A nyní se 1. září chystá otevřít showroom v Praze na Vinohradech v ulici Jana Masaryka 52.

Co na vás čeká v ateliéru

Budete mít možnost zakoupit si zde oblečení z její nové podzimní kolekce nazvané Bridget collection, ale i populární variabilní trika Amébis, které si zákaznice natolik oblíbily, že návrhářka přislíbila Amébis II. Showroom bude zároveň plnit funkci ateliéru, můžete si tak nechat ušít šaty na zakázku. Návrhářka se specializuje zejména na zakázkovou tvorbu svatebních a společenských šatů.

FOTO: Podzimní kolekce Veronika Benešová

Geometrický podzim, Foto: Martina Gonšenicová

A protože se letní sezóna pomalu chýlí ke konci, stejně jako slunečné dny, nastává ten správný čas na záplavu podzimních kolekcí. Můžeme sice optimisticky věřit v to, že letní šaty ulovené ve výprodejích ještě budeme mít šanci obléct, s větší pravděpodobností však budou letní úlovky viset ve skříni až do další sezóny. Počasí si zkrátka poslední dobou s kalendářem příliš nerozumí.

Bridget collection

Proto není od věci seznámit se s novinkami podzimního módního světa. Každý návrhář či návrhářka má svoji představu o čase přechodu ze sandálů do kozaček. Veronika ji znázornila v černobílé klasice. Jednotlivé modely do sebe zapadají a vzájemně se doplňují jako jing a jang. Pro Veroniku je typický nejen důraz na eleganci, ale hlavně skvěle padnoucí střihy.

Každý její model podtrhuje ženské křivky. Navíc černobílá variace dává modelům určitý nádech bojovnosti, ale zároveň křehkosti. Každá žena vlastní tyto dva protipóly, některé je skrývají, jiné dávají na odiv, jsme emancipované, ale zároveň si rády zahříváme svá rodinná hnízda. Zkrátka jing a jang, obě polohy v nás dýchají. A Veronice se podařilo přenést je do světa módy. Zkuste mezi nimi najít pro sebe ten pravý model i vy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návrhářka Veronika Benešová otevírá svůj ateliér. Přijďte se podívat!