Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Žižkovská věž patřila na jeden večer značce SOPHISTIC by Veronika

Petra Červená

Petra Červená

3. 3. 2011

FOTO: módní přehlídka Veroniky Benešové!Módní show!Módou lapený nadšenci měli v kalendáři zakroužkovaný 24. únor. To byl den, kdy se výhled na pražské panorama z Žižkovské věže obohatil o jednu slunnou jarní kolekci. Zima za okny i uvnitř sice zrychlila některým modelkám krok, ale utekl-li ze zorného pole někomu model příliš brzo, mohl si jej po přehlídce prohlédnout důkladněji.

FOTO: módní přehlídka Veroniky Benešové

Vhodná alternativa pro ty, které nemají rády fádní kostýmky, Foto: Petra Červená, Topzine.cz

Módní přehlídka návrhářky Veroniky Benešové měla dvě části. První byla jakýmsi sladkým bonbónkem, který měl diváky navnadit na jarní kolekci Firenze. Jednalo se o limitovanou sadu variabilních triček Amébis, o nichž jsme psali zde. Modelky předvedly základní varianty v podobě trička s jedním rukávem, bez rukávů i ve formě minišatů.

Hlavní jarní kolekce Firenze jakoby kopírovala každý měsíc nadcházející sezóny. Poté, co chladné paprsky slunce překročí zimu a začnou hřát, je čas na lehké tvídové kabátky. Veronika nabízí áčkový střih s jednořadovým zapínáním s širokými rukávy a barevnou podšívkou. Všudypřítomné legíny se nevyhnuly ani Veroničině kolekci, nutno však dodat, že v tomto případě měly za úkol vyzdvihnout daný model. Například splývavou hedvábnou tuniku.

FOTO: módní přehlídka Veroniky Benešové

Ručně malovaná hedvábná tunika, Foto: Petra Červená, Topzine.cz

Veronika použila nejen na tuniky, ale i šaty a tílka ručně malované pravé hedvábí z Itálie. Střihy v sobě ukrývaly nádech antického Říma a molo se zlehka prosvítilo barvami. I když dominovala hlavně barva moře, ke slovu se dostala i jemná růžová, nápadně připomínající křehkou orchidej. Žádným překvapením nebyly turecké kalhoty, pro které má Veronika slabost. Ty nechyběly ani v její předešlé kolekci.

Netradičně tradiční závěr

Kromě hedvábí použila návrhářka bavlnu s elastanem na úzké dámské košile s volánky v černo-bílém provedení, dále broušenou bavlnu na šaty a tyl zkombinovaný s hedvábným saténem pro závěrečné svatební šaty. Už v úvodu na ně lákala moderátorka večera Terezie Kašparovská a právem. Dočkali jsme se něžných šatů s korzetem a krátkou kolovou sukní, ale i zcela netradiční svatební varianty v podobě bílo-růžového kostýmku.

FOTO: módní přehlídka Veroniky Benešové

Zhmotnila Veroniky představa svatebních šatů i tu vaši? Foto: Petra Červená, Topzine.cz

Přehlídka skončila, ale na diváky čekala ještě Pyroterra, ohnivá show bez ohně. Vzhledem ke zvoleným prostorám pro akci si Pyroterra připravila UV show. U těch, kteří sledovali pořad Česko Slovensko má talent, nemohla tato skupina utéct pozornosti, protože se probojovala až do semifinále. Nicméně pro Žižkovskou věž nebyla příliš dobrou volbou.

FOTO: módní přehlídka Veroniky Benešové

Na své si přišly milovnice růžové, tureckých kalhot i šatů, Foto: Petra Červená, Topzine.cz

I přes malé zádrhele ze strany produkce v divácích jistě přetrval příjemný dojem, který některé po přehlídce přivedl k nákupu, jiné ke zvídavému průzkumu předvedených modelů a zbytek k zamyšlení nad obměnou svého zimního šatníku na jarní.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Žižkovská věž patřila na jeden večer značce SOPHISTIC by Veronika