Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Návod na vánoční hvězdu z papíru. Šablona není potřeba

Redakce

Redakce

21. 12. 2011

Chcete si ještě rychle vyzdobit byt? Tady je návod na rychlou a snadnou vánoční hvězdu, díky které vás Ježíšek nemine. Na její výrobu stačí jen papír, nůžky a lepidlo.

OBR: Hvezda z papiru

Levná vánoční dekorace, Zdroj: monajda.estranky.cz

Nejprve si vezměte papír ve tvaru čtverce. Může být bílý, červený nebo zlatý. Záleží jen na vaší fantazii. Přehněte ho tak, aby vám vznikl trojúhelník, a poté přehněte ještě jednou. Máte tak připravený malý přehýbaný trojúhelník.

FOTO: Základ papírové hvězdy

Základ na hvězdu

Jakmile máte papír přehnutý, začněte stříhat jednotlivé úzké proužky. Pro přesnost můžete nakreslit linky a stříhat podle nich. Nikdy nedostřihněte úplně do konce, aby se vám hvězda nerozpadla. Na okraji si nechte tak půl centimetru prázdného místa.

FOTO: Nastříhané proužky

Takhle nastříhejte proužky

Pak si papír rozložte a vezměte si na pomoc tužku, pomocí které stočte jednotlivé proužky a spojte je lepidlem k sobě. Vždy lepte dva proužky nahoře a dva proužky vespod. Takhle pokračujte, dokud nebudete mít slepené všechny.

FOTO: Slepování do spirály

Slepte nastříhané proužky do spirály

Vznikne vám krásná spirála, která představuje jednu část hvězdy. Takových spirál si stejným způsobem připravte šest. Když jsou hotové, slepte k sobě jejich kraje. Nakonec zalepte i středy a hvězda je hotová.

FOTO: Konečná úprava

Závěrečné úpravy

Můžete ji samozřejmě i různě dozdobit. Krásně bude hvězda vypadat, když na začátku papír polepíte stříbrným nebo zlatým alobalem. Bude se vám pak v okně hezky třpytit.

Nebo můžete použít barevné třpytivé písky, které zakoupíte v papírnictví. Papír nejprve natřete lepidlem a pak ho zasypte pískem. Nechte zaschnout a originální hvězda je na světě.

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Návod na vánoční hvězdu z papíru. Šablona není potřeba