Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Natalia Kills: Perfekcionistka a následovník britského temného popu, který miluje zombie

Redakce

Redakce

6. 7. 2010

Chtít zaškatulkovat velký talent zábavního průmyslu, Nataliu Kills, by bylo tak nemožné, že i pokus oživit Freddieho Mercuryho by vedle toho vypadal jako hračka. Žádný z předků rodící se hvězdy není z Velké Británie, a přesto je Kills hrdá Britka. Na své debutové album nahrává netaneční muziku, ale přesto na ni budeme tančit. Kills je podivínka, milovnice hororů, temné muziky a hlavně velký tajemný otazník. Abychom pochopili její tvorbu, musíme si to uvědomit, protože tohle vše s ní úzce souvisí.

Natalia Kills, Zdroj: myspace.com/nataliakills

Britka, Jamajčanka nebo Španělka?

Kořeny a rodokmen téhle jedinečné třiadvacetileté umělkyně jsou tak zamotané, že by se za ně nestyděl ani top kníže Karel Schwarzenberg. Její rodiče pocházejí z Uruguaye a Jamajky, malá Natalia Cappuccini však přišla na svět ve Velké Británii, jenže vyrůstala na druhé straně Evropy, v Katalánsku. Jestli se ještě stále orientujete, tak Kills tomu sama nasadila korunu tím, že se odstěhovala do Hollywoodu a její srdce ji táhne do Paříže.

Dospívání měla Kills velmi pestré a leckomu se zatají dech nad tím, co tahle Britka všechno zvládla. Od svých třinácti let byla členkou rockové kapely, ale k údivu všech nezpívala, ale jako malá drobná dívka zasedla za bicí. Od šestnácti let vystoupalo na světlo její herecké nadání a ona se začala stávat součástí britských televizních sérií. V tom samém roce se začala aktivně angažovat i v hudebním dění. Podepsala nahrávací smlouvu s britskou společností a kritici její tvorbou nemohli vynachválit.

Další excentrická postavička?

Lokální sláva však pro Kills končí v roce 2008, kdy ji objevil frontman populární skupiny Black Eyed Peas Will.I.Am, který se kromě své skupiny věnuje i producentským aktivitám. Will.I.Am ji doporučil renomované nahrávací společnosti Interscope, kde se dostala pod hlavičku Cherrytree Records, která velmi tíhne k excentrickým umělcům (pod jejím štítkem jsou podepsáni například Lady GaGa, La Roux nebo Sting). Kills tedy dostala možnost nahrát svůj debutový výtvor.

Teď nastal čas, abychom se vrátili k úvodu. Kills je podivínka, možná ji můžeme přirovnat k lehkému odvaru francouzských prokletých básníků. Natalia totiž miluje vintáž horory, neobvyklé bizarní životní cesty a obdivuje smrt. Současně miluje temnou hudbu, pod kterou si máme představit Depeche Mode, Kate Bush nebo Prince. Aby se pocit divnosti a temnoty ještě znásobil, zvolila si své umělecké příjmení Kills. Jejím životním tahounem je perfekcionismus, což dává hlasitě najevo.

Perfekcionistka

Svědčí o tom i název debutového alba, které pojmenovala Perefectionist. „Když jsem psala všechny songy na album, tak jsem je chtěla udělat o sobě… A já jsem perfekcionista. Věřím, že každý je. Vždy, když jdeme nakupovat, na rande nebo dokonce hledat práci, všichni hledáme to nejlepší. Všechny songy na mém albu osobně popisují všechny sny a zklamání z mé cesty směřující k ideálu. Perfektní vztah, peníze, život a smrt,“ vysvětluje Natalia oficiálnímu českému support týmu.

Ke své desce natáčí i exkluzivní film, který nazvala The Exhibition. Půjde o vizuální interpretaci alba a celé album by vlastně mělo sloužit jako soundtrack k tomuto filmu. Svého hereckého talentu se nevzdává ani teď. Aktuálně spustila sérii kratších filmů Love, Kills xx, kde se chce prezentovat svým fanouškům. Kills je sama produkovala a režírovala a pravidelně je dává svým fanouškům volně ke zhlédnutí. Znovu v nich objevíme téma temnoty, hororu a tajemství.

Kills kromě hereckého talentu představila svým fanouškům i talent hudební. Deska, která prý vyjde v průběhu září, byla uvedena už dvěma promo singly. K jednomu z nich byl dokonce i natočen videoklip, který odráží temný charakter Kills. Pilotní singl a zároveň vstupenka do mainstreamového světa bude představen na konci léta. Do té doby se čeští fanoušci můžou těšit z aktivit oficiální české stránky, která s Kills úzce spolupracuje.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Natalia Kills: Perfekcionistka a následovník britského temného popu, který miluje zombie