Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Národní park Bavorský Les nabízí trasu přímo v korunách stromů

Redakce

Redakce

21. 6. 2012

FOTO: Národní park Bavorský lesNedaleko od hranic s Českou republikou rozprostírá své zelené království Národní park Bavosrký Les.  Čím láká své návštěvníky, kteří se sem v sezóně sjíždějí z celého Německa?

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/cestovani_bavorskyles_2012/]

Národní park Bavorský Les se rozkládá na ploše  24 250 hektarů. Spolu s NP Šumava tvoří jeden z největších národních parků střední Evropy. Nedaleko města Neuschönau je vstupní brána do jedné z nejkouzelnějších částí Bavorského Lesa, vstup na Dřevěnou lávku, která vás zavede mezi koruny stromů.

Dřevěné lávky, mosty a lana

Právě dřevěné lávky jsou největším lákadlem a důvodem, proč stojí tento park za návštěvu. Turisté se pohybují ve výšce od 8 do 25 metrů nad zemí. Procházejí mezi korunami jehličnatých i listnatých stromů. Některé lávky se můžete pokusit rozhoupat.

Stezka dále vede několika zvláštními úseky, chodíte po lanech, kladce. Navic je cesta doplněna o vysoké dřevěné zábradlí a transparentní postranní sítě,  které jsou zárukou bezpečnosti. Pokud máte závratě, můžete absolvovat celou trasu po zemi.

Čtěte také: Národní park České Švýcarsko se nechlubí jen Pravčickou bránou

Vyvrcholením putování je dřevěná věž, která stoupá do výšky 44 metrů. Návštěvníky udiví dvojice stromů rostoucích uvnitř samotné věže. Z vrcholu je nádherný výhled na podstatnou část Národního parku, dohlédnout můžete až na Šumavu a v dálce jsou za dobrého počasí vidět i Alpy.

Vstupné do stezky je kolem 8 eur, snížené je pro studenty, seniory a děti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Národní park Bavorský Les nabízí trasu přímo v korunách stromů