Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Na turné vyráží UDG, Sunshine, Horkýže Slíže i obnovené Kurtizány z 25. avenue

Martin Peška

Martin Peška

15. 9. 2009

udg1Po letních festivalech, městských slavnostech a dalších velkých open-air akcích se většina kapel chystá na turné nejčastěji po klubech a kulturních domech. Svými koncerty chtějí propagovat nová alba UDG, Horkýže Slíže či Sunshine. Kurtizány z 25. avenue na turné také pokřtí novinku, navíc oslaví i svůj oficiální comeback po tříleté pauze.

Foto: Roman Černý

Foto: Roman Černý

Vedle osvědčených hitů Motýl, Hvězdář, Kurtizána nebo Piloti hodlá skupina UDG na své koncertní šňůře nazvané Autoportrét Tour hrát i novinky z letošní studiové nahrávky. Zavítat mají mezi fanoušky i na doposud nenavštívená místa jako je například Třeboň, Volyň či Přerov.

„Při organizaci turné se vždycky snažíme o to, nepohybovat se na stále stejné trase a zařadit do rozpisu nová místa. Občas i taková, kde se běžně nekoncertuje a kde nás tamní fanoušci nemají tolik příležitostí vidět. Mimochodem jsou to často právě oni, kdo nás svými žádostmi o vystoupení inspirují.” komentuje přípravu turné Jugi.

Čtěte také: Jugy z UDG: Nechtěl jsem hrát Kdy zas blíž

Foto: Pavel Cizner, Topzine.cz

Foto: Pavel Cizner, Topzine.cz

S jubilejní desátou deskou s názvem 54 dole hlavou vyjede na turné i slovenská skupina Horkýže Slíže. Od vydání alba 1. října zahrají během října v sedmi městech Česka. Fanoušci se na kapelu mohou těšit v Ostravě, Brně, Olomouci, Plzni, Českých Budějovicích, Pardubicích a v Praze, kde 21. října proběhne křest.

Foto: Tomáš Třeštík/Drawetc

Foto: Tomáš Třeštík/Drawetc

S letní náladou do klubů zamíří i partička Sunshine, která se rozhodla prvním třiceti fanouškům příchozím na koncerty darovat sluneční brýle s heslem: Léto bude i příští rok, tak neváhejte a choďte včas!  Na Myspace profilu kapely přibylo v rámci podzimního turné více než deset koncertů v českých městech.

Ačkoliv se na několika letních akcích objevila formace Kurtizány z 25. avenue známá z 90. let, svůj oficiální comeback ohlásila až nyní. Svou zatím bezejmennou novinku připravovanou ve studiu zpěváka a kytaristy Tomáše Varteckého podpoří devíti koncerty v listopadu. Na společné turné s kapelou Imodium  Kurtyzány mají v plánu vyrazit ve složení Tomáš Vartecký, Viking, Janík Rupprich junior a Varteckého synovec, Kany.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na turné vyráží UDG, Sunshine, Horkýže Slíže i obnovené Kurtizány z 25. avenue