Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Na Colours od Ostrava 2014 opět zavítá Francouzka ZAZ

Martin Peška

Martin Peška

22. 1. 2014

Po dvou letech se na festival Colours of Ostrava, který se uskuteční od 17. do 20. července v ostravských Dolních Vítkovicích, vrátí francouzská zpěvačka ZAZ. Před dvěma lety tu nadchla publikum nejen svou hudbou, ale také energií a bezprostředností.

„Na pódium totiž vtrhla roztomilá Francouzka ZAZ, jako na povel rozehnala mraky a na nebi vykouzlila ukázkovou duhu. Hodinová smršť dokonalosti, komunikace s publikem, kecání hezky po česku – klobouk dolů,“ napsal o vystoupení ZAZ na Colours of Ostrava v roce 2012 reportér TOPZINE.cz Oldřich Mánert.

„Od té doby jsme neustále dostávali prosby o její návrat. Jsme rádi, že návštěvníkům i sobě toto přání můžeme splnit, a navíc že si sama zpěvačka vybrala z velkého množství tuzemských nabídek náš festival, na který ráda vzpomíná,“ uvedli pořadatelé na webu festivalu.

Zpěvačka letos přijede do Ostravy představit svou studiovou desku Recto Verso, kterou stihla natočit vedle koncertů po celém světě, živého DVD i výstupu na Mont Blanc, kde zahrála svůj hit Je Veux.

Kdo je ZAZ?

ZAZ, vlastním jménem Isabelle Geffroy, okouzlila svět písničkami, ve kterých se snoubí tradice cikánského jazzu, francouzského šansonu, melodického popu, swingu, pouličního šramlu s příchutí latiny a flamenca.

„Není rebelka, nevyšla z punku nebo rocku, má v sobě ale zdravou dávku sociálního cítění z pohledu někoho, kdo si v Paříži vydělával na ulicích a současnou popularitu si na koncertech tvrdě odpracoval,“ míní o zpěvačce organizátoři kulturní přehlídky v Ostravě.

Fanoušci si možná lámali hlavu nad její přezdívkou. Jak ale říká zpěvačka, její přezdívka pravděpodobně neznamená vůbec nic. „Zní mi jako Zorro. Přišlo mi to praktické a snadněji zapamatovatelné než Isabelle.“

Informace o festivalu:
Vystoupí: Robert Plant and the Sensational Space Shifters, ZAZ, MGMT a další.
Datum: čtvrtek 17. až neděle 20. července
Místo: Dolní oblast Vítkovice (ul. Místecká, Ostrava-Vítkovice)
Vstupenky: v předprodeji od 1.390 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na Colours od Ostrava 2014 opět zavítá Francouzka ZAZ