×
TOPZINE.cz

Na aukci se vydražil zub Johna Lennona. Za neuvěřitelných 31 200 dolarů

Nevzhledná zežloutlá stolička za více než třicet jedna tisíc dolarů? Žádný div, pokud jejím majitelem býval legendární John Lennon. Nyní zub poputuje ke kanadskému dentistovi.

FOTO: John Lennon
John Lennon daroval zub dceři své hospodyně, Foto: johnlennon.com

Britský Omega Auction House nedávno získal stoličku Johna Lennona. Netrvalo dlouho a zub byl vydražen. Jeho novým majitel se stane kanadský dentista Michael Zuk, který byl ochoten zaplatit nejvyšší částku – celých 31 200 amerických dolarů.

John Lennon svůj zub kdysi daroval své hospodyni, která pracovala v jeho domě v Kenwoodu. Dorothy Dot Jarlett měla s Lennonem velmi blízký vztah. Lennon byl ten den u zubaře, který mu zub vytrhl. Očištěný ho potom Lennon předal hospodyni jako dárek pro její dceru, velkou fanynku Beatles.

Fanoušci mají často pocit, že získají-li nějakou část těla svých idolů, budou s nimi navždy spojeny. Lennonův zub nebyl jediným takovýmto artefaktem. V roce 2009 byl například za 18 300 amerických dolarů vydražen pramínek vlasů, jehož majitelem býval Elvis Presley.

Zub ale nebyl tím jediným, co kdy Lennon Dorothy a její rodině daroval. Hospodyně dostala například také koženou peněženku nebo perlový náhrdelník.

Čtěte také: Eric Clapton prodává své kytary

Rodina Jarlettových vlastnila zub více než čtyřicet let. Nyní se rozhodla, že je na čase zub předat dál. Někomu, kdo mu dá patřičnou péči a ocení ho. Navíc už rodina nechtěla riskovat, že by zub mohla ztratit.

FOTO: Ilustrační foto zubu ve skleničce
Ilustrační snímek, Foto: Martin Peška, TOPZINE.cz

Majitelka Omega Auction House, Karen Fairweather, se nechala slyšet, že bohužel již není možné udělat testy DNA, a zjistit tak, zda zub patřil skutečně Johnu Lennonovi. Zub je již příliš křehký. Karen však také přiznala, že nemá důvod o jeho autentičnosti jakkoli pochybovat, protože zub jim poskytla přímo Dorothy.Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..