×
TOPZINE.cz

Na aukci se vydražil zub Johna Lennona. Za neuvěřitelných 31 200 dolarů

FOTO: Ilustrační foto zubu ve skleničce
Ilustrační snímek, Foto: Martin Peška, TOPZINE.cz

Nevzhledná zežloutlá stolička za více než třicet jedna tisíc dolarů? Žádný div, pokud jejím majitelem býval legendární John Lennon. Nyní zub poputuje ke kanadskému dentistovi.

FOTO: John Lennon
John Lennon daroval zub dceři své hospodyně, Foto: johnlennon.com

Britský Omega Auction House nedávno získal stoličku Johna Lennona. Netrvalo dlouho a zub byl vydražen. Jeho novým majitel se stane kanadský dentista Michael Zuk, který byl ochoten zaplatit nejvyšší částku – celých 31 200 amerických dolarů.

John Lennon svůj zub kdysi daroval své hospodyni, která pracovala v jeho domě v Kenwoodu. Dorothy Dot Jarlett měla s Lennonem velmi blízký vztah. Lennon byl ten den u zubaře, který mu zub vytrhl. Očištěný ho potom Lennon předal hospodyni jako dárek pro její dceru, velkou fanynku Beatles.

Fanoušci mají často pocit, že získají-li nějakou část těla svých idolů, budou s nimi navždy spojeny. Lennonův zub nebyl jediným takovýmto artefaktem. V roce 2009 byl například za 18 300 amerických dolarů vydražen pramínek vlasů, jehož majitelem býval Elvis Presley.

Zub ale nebyl tím jediným, co kdy Lennon Dorothy a její rodině daroval. Hospodyně dostala například také koženou peněženku nebo perlový náhrdelník.

Čtěte také: Eric Clapton prodává své kytary

Rodina Jarlettových vlastnila zub více než čtyřicet let. Nyní se rozhodla, že je na čase zub předat dál. Někomu, kdo mu dá patřičnou péči a ocení ho. Navíc už rodina nechtěla riskovat, že by zub mohla ztratit.

Ilustrační snímek, Foto: Martin Peška, TOPZINE.cz

Majitelka Omega Auction House, Karen Fairweather, se nechala slyšet, že bohužel již není možné udělat testy DNA, a zjistit tak, zda zub patřil skutečně Johnu Lennonovi. Zub je již příliš křehký. Karen však také přiznala, že nemá důvod o jeho autentičnosti jakkoli pochybovat, protože zub jim poskytla přímo Dorothy.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..