Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Na Aerodrome 2014 dorazí Metallica. Tracklist nechá sestavit fanoušky

Adam Vrána

Adam Vrána

4. 12. 2013

Pořadatelé pražského festivalu Aerodrome dnes oznámili svého headlinera. Bude jím skupina Metallica, jež v rámci speciální show umožní fanouškům dopředu ovlivnit, jaké písničky bude kapela na koncertě hrát.

FOTO: Metallica

Zdroj: archív skupiny Metallica

Možnost hlasovat o finální podobě setlistu budou mít k dispozici ti návštěvníci, kteří si vstupenku na festival pořídí přes internet. Vybírat můžou celkem ze 140 písní, přičemž 17 nejžádanějších kapela doplní o osmnáctou, zbrusu novou nahrávku.

„Už se nemůžeme dočkat, až příští rok na několik týdnů opustíme studio a vyrazíme načerpat energii mezi své fanoušky na koncerty,“ těší se na pauzu od prací na novém albu bubeník Lars Ulrich. „Myslím, že to bude zábavné, když program sestaví naši fanoušci. Navíc mně jako člověku, který naše setlisty zpravidla dává dohromady, to hodně uleví.“ (průběh samotného hlasování můžete sledovat na oficiálních stránkách kapely).

Metallica se dodnes řadí po bok skupin Anthrax, Megadeath a Slayer do tzv. velké thrashmetalové čtyřky. S celkovým počtem 110 milionů prodaných alb patří zároveň mezi komerčně nejúspěšnější muzikanty světa.

Donedávna byla kapela vytížena natáčením 3D dokumentu s názvem Metallica: Through the Never. Snímek, který je z velké části záznamem jednoho z koncertů, promítal IMAX ve všech kinech v Severní americe. Podle preview Oldřicha Mánerta navíc mimo strhující show nabízí i napínavý vedlejší příběh.

Festival Aerodrome 2014 proběhne 8. července na výstavišti v pražských Holešovicích, kde se při loňském premiérovém ročníku v Čechách poprvé představila skupina System of a Down. Vstupenky se dají pořizovat v sítích Eventim a Ticketportal v ceně od 1.490 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na Aerodrome 2014 dorazí Metallica. Tracklist nechá sestavit fanoušky