Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Muzikály 2012: Do Prahy se vrátí Bídníci a Hamlet v rockovém podání

Redakce

Redakce

28. 12. 2011

Jaké muzikály čekají na návštěvníky pražských scén v roce 2012 je zatím stále tajemstvím. TOPZINE.cz ale odhalil tři novinky, které potěší nejen muzikálové nadšence.

FOTO: Inscenace Bídníci

Bídníci se opět objeví na scéně Goja music hall Zdroj: bidnici.cz

O chystaných muzikálových premiérách se v pražských divadlech zatím diskutuje a konkrétnější informace budou k dispozici až začátkem nového roku. O třech významných událostech se v divadelních kuloárech šušká již nyní.

Bídníci se vrací do Goji

První událostí, a s kapkou nadsázky dalo by se říci i jistou muzikálovou senzací, je obnovená premiéra legendárních Bídníků. Muzikál, ve francouzském originále Les Misérables, se v České republice představil již několikrát.

Poprvé v roce 1992, kdy jej uvedlo Divadlo na Vinohradech, poté v roce 2003 v Goja Music Hall a naposledy jej diváci mohli vidět v roce 2009 v brněnském Městském divadle.

Čtěte také: Oslavte Silvestr muzikálem nebo činohrou

Goja Music Hall bude i v roce 2012 místem činu. Právě zde budou mít nejnovější Bídníci dne 1. března 2012 svou slavnostní premiéru. Režie se opět ujal Petr Novotný a hudebního nastudování Milan Svoboda.

V hlavních rolích se představí hvězdy současné muzikálové scény, jakými jsou například Marián Vojtko, Daniel Hůlka, Monika Absolonová, Pavel Vítek či Magda Malá.

FOTO: Pavel Vítek v inscenaci Bídníci

Pavel Vítek v inscenaci Bídníci

Jak moc se bude nejnovější verze Bídníků lišit od svých předchůdců, se dozvíme až s příchodem jara. Ale vzhledem ke stejnému složení inscenačního týmu je zřejmé, že žádné obrovské změny nenastanou.

Kapka medu pro Verunku

Druhou muzikálovou událostí roku 2012, o níž víme už teď, je rodinný muzikál s názvem Kapka medu pro Verunku. Premiéru bude mít 15. září 2012 v Divadle Hybernia. Jde o jev dosud v muzikálovém moři nevídaný. Tento kousek by totiž měl mít nejen zábavný, ale především vzdělávací aspekt.

Nepřehlédněte: 10 nejlepších vtipů o divadle

Tvůrčí tým Jana Pixy představí muzikál zabývající se ekologií a mezilidskými vztahy. Nemá však jít o nudnou, moralizující přednášku, ale o pohádkově laděné představení plné kouzelných tvorů, princů a princezen, kteří budou malým divákům předávat vznešené poslání.

FOTO: Herci muzikálu Kapka medu pro Verunku

Herci muzikálu Kapka medu pro Verunku Zdroj: kapeska.cz

Obsazení ještě známé není. V říjnu teprve probíhaly konkurzy na hlavní role. Tvůrci však kromě několika celebrit chtějí představit také doposud neznámé tváře, a dát jim tak příležitost zviditelnit se a udělat přitom dobrou věc. Spolupráci na muzikálu již přislíbili Jiří Zonyga, Ondřej Ruml, Lešek Semelka, Petr Poláček či Michaela Nosková.

Hamlet: The Rock Opera Janka Ledeckého

Divadlo Broadway uvede 22. března 2012 premiéru rockové verze muzikálu Janka Ledeckého Hamlet. Vše je v přípravách. Zatím se představilo jen několik účinkujících, například Václav Noid Bárta a Ondřej Ruml v roli Hamleta, rockoví zpěváci Josef Vojtek a Marta Jandová nebo herečka Kateřina Brožová.

FOTO: Hamlet The Rock Opera

Obsazení muzikálu je známé zatím z poloviny Zdroj: Martin J. Polák

Na několik dalších rolí se teprve v lednu příštího roku vypíší konkurzy. Nová verze nebude od původní odlišná tak, jak by se z názvu dalo odvodit, ale kromě rockových tónů zazní v nové inscenaci také rap. Autorem hudby a textů je Janek Ledecký. Režírovat bude Američan Robert Johanson.

Muzikály roku 2012

Bídníci – 1. března, Goja Music Hall (Výstaviště, Praha 7)

Kapka medu pro Verunku – 15. září, Divadlo Hybernia (Celetná 38, Praha 1)

Hamlet: The Rock Opera – 22. března, Divadlo Broadway (Na příkopě 31, Praha 1)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Muzikály 2012: Do Prahy se vrátí Bídníci a Hamlet v rockovém podání