Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Muzikál Vánoční zázrak se vrátil na Broadway. S efekty nešetří

Jana Kumherová

Jana Kumherová

8. 12. 2012

V předsvátečním čase se na prkna pražské Broadwaye vrátil Vánoční zázrak aneb Sliby se mají plnit o Vánocích. Romantický muzikál nešetří s efekty, místy to však může být i na škodu. Přináší zato kupu originálních nápadů.

Vánoční zázrak, který vzešel z dílny Janka Ledeckého, měl premiéru začátkem listopadu 2011. Rok se s rokem sešel a muzikál přispěchal naladit publikum do vánoční atmosféry i letos. Na jeviště Broadwaye se vrátil v téměř nezměněné podobě.

Podle herců byl návrat k Vánočnímu zázraku příjemný. „Máme velmi dobrou partu a panuje prostě bezvadná nálada,“ řekl pro TOPZINE.cz herec Marek Vašut.

FOTO: Vánoční zázrak

K vánoční atmosféře patří i divoké večírky. Zdroj: M. J. Polák, Divadlo Broadway

„Kromě toho, že je tady pár nových lidí, tak je inscenace stejná, protože jsme nechtěli měnit to, co se nám osvědčilo,“ vysvětlil Vašut, který v inscenaci ztvárnil místy až příliš přísného šéfa hlavního hrdiny. V roli se alternuje s Jiřím Langmajerem.

Vánoční zázrak se pohybuje na pomezí muzikálu a činohry. Na jevišti se hodně mluví a do toho se občas zazpívá písnička. Inscenace působí přirozeně a atmosférou diváky autenticky přenáší do místa dění. Songy navíc dobře zapadají a dokreslují vánoční náladu.

FOTO: Vánoční zázrak

Jelikož si Veronika připravila psí granule, překvapí ji, koho má vlastně na starost

Příběh není ničím novým pod sluncem. Upracovaný Marek se vrací domů pozdě večer. Brzy si uvědomuje, co je mu v životě přednější. Touží po jediném, aby se všichni společně jako rodina sešli u štědrovečerního stolu. Zejména jeho přítelkyně Veronika, která nejspíš bude tento čas trávit na nemocničním lůžku.

Recenze z loňského roku: Vánoční zázrak plive na Santu

Rýmovačky v písních často rozesmály publikum roztomilým způsobem. Přesto se udržovaly ve střídmé formě a nic nepřeháněly. Naproti tomu efekty vyrážely dech. Zasněžená krajina okouzlila. Divoké choreografie Santa Klausů s obrovským nafukovacím sobem už působily kýčovitě, pokud divák neočekával podobnou pastvu pro oči, jakou by mu přinesl cirkus nebo ohňostroj.

Humorem do inscenace nejvíce přispívali Markův malý syn Tomáš a bratr Pavel. V roli prvního jmenovaného zazářila dětská hvězda Filip Antonio. Teprve devítiletý herec se stává miláčkem publika a sklízí hlasitý aplaus.

FOTO: Vánoční zázrak

Pavel a Tomáš bláznivými nápady oživovali atmosféru

Jeho strýce si letos kromě stávajících představitelů zahrál i Juraj Bernáth. „Dneska je to poprvé, co hraju Páju, tak mám z toho trochu respekt a po dlouhé době jsem hodně nervózní před představením,“ sdělil pro TOPZINE.cz Bernáth a dodal, „je to větší role,vlastně docela dost velká. Ještě navíc ji hraje Martin Dejdar a Aleš Háma.“

Bernáth roli strýce Pavla zvládl velmi dobře, protože předvedl dostatečné nadšení i energii a představení vtipně obohacoval. Vánoční zázrak diváky na jednu stranu přenese do klidné vánoční nálady u rodinného krbu. Na stranu druhou se jeviště rozsvítí jak vánoční stromeček.

Vánoční zázrak

Divadlo Broadway

Autor: Janek Ledecký

Režie: Radek Balaš

Obsazení: Linda Rybová, Elin Špidlová, Filip Blažek, Martin Trnavský, Jiří Langmajer, Marek Vašut, Petr Kostka, Petr Štěpánek a další

Hodnocení: 70 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Muzikál Vánoční zázrak se vrátil na Broadway. S efekty nešetří