×
TOPZINE.cz

Muzikál Osmý světadíl odhalil obsazení

FOTO: Osmý světadíl 1Legendární hity slovenské skupiny Elán ožijí v připravovaném muzikálu Osmý světadíl, který divadelním nadšencům již představil své účinkující. Těšit se můžete na největší muzikálové zpěváky a zpěvačky z Česka i Slovenska.

FOTO: Osmý světadíl 1
Tomáš Savka (druhý zprava) při pěvecké zkoušce Osmého světadílu Zdroj: Richard Kocourek

Herecké obsazení nového muzikálového počinu Divadla Kalich čítá na 32 jmen. Účinkující vzešli z nelehkého tříkolového konkurzu, kterého se účastnilo na 400 zájemců. Málokdo však vyhovoval vysokým nárokům, které byly na jednotlivé role kladeny. Dle slov tiskového mluvčího Kalichu Jaroslava Panenky se můžete těšit na opravdové muzikálové profesionály patřící na naší scéně k nejužší špičce.

Inscenátoři lákají na velkolepou podívanou

Tvůrci chystané inscenace slibují velkou podívanou. „Diváci se mají bezesporu na co těšit. Muzikál je herecky nejobtížnější divadelní žánr a u nás uvidí, ať už přijdou na jakoukoli alternaci, vždy ty nejlepší z nejlepších,“ říká ředitel a producent Divadla Kalich Michal Kocourek.

„Vstupenkou do našeho projektu nebyla četnost výskytu účinkujícího ve společenských rubrikách, ale jen a pouze jeho profesionalita. Za všemi vybranými herci je vidět jejich práce, jsou zvyklí na sobě dřít a stále se zdokonalovat,“ vysvětluje dále Kocourek.

FOTO: Osmý světadíl 3
Herečku Betku Stankovou a kostýmní výtvarnici Zuzanu Strakovou přípravy na muzikál očividně těší

Osmý světadíl, který od září obohatí pestrý repertoár muzikálové a činoherní scény v Praze, bude nabízet taková jména jako Michaela Doubravová a Nela Pocisková v hlavní roli Jany.

Po boku jim bude sekundovat Tomáš Savka a Tomáš Löbl v titulní roli Tomáše. Herecký zážitek jistě nabídne i Zbyněk Fric, Jan Kříž, Zuzana Krištofová Kolářová, Alžběta Stanková, Jan Révai a mnozí další, kteří prošli nelehkým konkursovým řízením, jehož se mohla zúčastnit široká veřejnost.

FOTO: Osmý světadíl 2
Mužských rolí se ujali mimo jiné Jan Révai a Zbyněk Fric

Premiéra nového česko-slovenského muzikálu, plného nestárnoucích hitů skupiny Elán, je naplánována na 8. září 2011.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..