Muzikál Nevěsta se vrací. Divadlo Na Fidlovačce jej uvádí po letní pauze

Původní český muzikál Nevěsta přitančil na prkna pražského Divadla Na Fidlovačce již v květnu letošního roku. Do divadelních prázdnin se však odehrálo jen pár repríz. Zatlačte slzu, Nevěsta se vrací.

FOTO: Nevěsta - původní český muzikál
Nevěsta roztančí celý bar i s barmeny. Foto: Roman Černý, DNF

Harry White je beznadějný romantik a básník chudší než kostelní myš. Jeho život se však rázem změní, když zemře jeho nechutně bohatý strýc a ustanoví ho svým jediným dědicem.

Jenže aby to nebyla taková nuda, má to samozřejmě malý háček. Harry se musí oženit, a to přesně do půlnoci. A protože strýček měl zřejmě rád i velké háčky, ona Harryho vyvolená musí být stále panna.

A teď babo raď. Kde sehnat ve víru velkoměsta neposkvrněnou dívku, která by byla ochotna se za Harryho provdat. Samozřejmě z lásky, nikoli pro jeho nechutně nadité zděděné jmění. V Divadle Na Fidlovačce se diváci dozví, z které nápadnice bude nakonec nevěsta.

Hudbu napsal, slova složil

Nevěsta se honosí nálepkou původní český muzikál. Dokonce se v květnu dočkal i vlastní světové premiéry. Slova napsal Radek Balaš, hudbu složil Ondřej Brousek.

Nejde o první společný počin této autorské dvojice. Již dříve zkřížili své talenty a nechali vzniknout úspěšnému muzikálu Adéla ještě nevečeřela, který se taktéž hrál Na Fidlovačce. Téma celého muzikálu pak vychází z povídky Adolfa Hoffmeistera.

FOTO: Nevěsta - původní český muzikál
Harrymu nadbíhají všechny ženy světa, která je však ta pravá? Autor: Roman Černý

„O nápadu zpracovat Nevěstu jako muzikál jsme s Ondřejem (Brouskem – poz. autorky) mluvili už možná před 15 lety. Hlavně se nám na tom líbilo, že u Ondřeje v ročníku byly typy, které se hodily na postavy příběhu. A teď, když jsme chtěli připravit hudební dílo, jsme ten nápad jen oprášili,“ řekla TOPZINE.cz ředitelka Divadla Na Fidlovačce Eliška Balzerová.

FOTO: Nevěsta - původní český muzikálNápad na původní česká hudební díla vzešel od autorů i z celé dramaturgické koncepce divadla. Ta se snaží přicházet s novými hudebními čísly, podporovat české autorské nápady a zároveň dodržovat tradici celého divadla. Muzikál Nevěsta vše plní do puntíku.

A co se mohou diváci těšit dále? „Máme v plánu hudební komedii Eva tropí hlouposti. Málokdo ví, že film je založený na výborné povídce Fan Vavřincové. Bohužel se teď práce pozastavily, protože paní Vavřincová loni zesnula,“ dodala Balzerová.

Nevěsta, Divadlo Na Fidlovačce, autor: Adolf Hoffmeister, libreto: Radek Balaš, hudba: Ondřej Brousek, režie: Pavel Šimák, hrají: Lukáš Rous, Marta Sovová, Denny Ratajský, Petr Batěk, Dan Rous, Marie Doležalová, Nina Horáková, Barbora Mošnová a další

Muzikál Nevěsta se vrací. Divadlo Na Fidlovačce jej uvádí po letní pauze
Ohodnoťte tento článek


1 Komentář Muzikál Nevěsta se vrací. Divadlo Na Fidlovačce jej uvádí po letní pauze

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*