Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Muži a jejich sexy vousy

Petra Červená

Petra Červená

22. 7. 2010

V dnešní hektické době nemají vousy příliš příznivců. Tedy kromě oblíbeného krátkého nedbalého strniště, které většině žen připadá mužné a přitažlivé. I když z valné většiny mají ženy raději muže, kteří dávají přednost holicímu strojku s pěti břity pro dokonalé oholení, alespoň jak to slibují v reklamních spotech, kde muže zdobí porost tak akorát na hlavě. Ale jsou i výjimky. Ženy mají rády rozmanitost. Chtějí muže s bradkou, knírkem, plnovousem i třeba licousy.

Nikdo nemá v oblibě velké změny. Bojíme se neznáma, té hluboké propasti neočekávaného. Až tedy na věčné dobrodruhy, kteří milují výzvy, objevují nepoznané a nebývají stoupenci ukotvených jistot. Malé změny přijímáme každý den, chtě nechtě, všichni. I když jsou v přetváření vzhledu nepřekonatelné ženy, muži se leckterým změnám také neubrání.

Pravda, týká se to převážně metrosexuálů. Módní průmysl na muže občas pozapomíná a novinky nechrlí jako na běžícím pásu. Převážně osciluje mezi dvěma póly, buď všední nuda pro konzervativní typy, nebo nápadná extravagance pro požitkáře a vyznavače všeho nezvyklého i lehce podivného. I co se týká vousů, je to tak trochu nuda nebo extrém.

FOTO: Orlando Bloom

Orlando Bloom, Zdroj: people.com

Celebrity inspirují i odrazují

V dávných dobách vousy přesně vystihovaly dané historické epochy. Husté vousy středověku nebo natužené kníry baroka. Jedna věc však každou éru spojovala. Muži o své vousy velice dbali. Udržovali je ve správném tvaru a délce.

Dnes je pro jejich dokonalou péči kosmetický trh slušně zásobený. A kromě nejrůznějších kosmetických přípravků existují i tónovací barvy na vousy, které dodají prošedivělým vousům jednotnější barvu. Jenže plnovous či nejrůznější podoby knírů nepatří zrovna mezi současné módní hity.

FOTO: Brad Pitt

Brad Pitt, Zdroj: people.com

Ani známé Hollywoodské celebrity za ně, až na pár výjimek, nesklízejí přílišné ovace. Jako například Bruce Willis, který se svým plnovousem v kombinaci s holou hlavou vypadal až nezvykle nepřitažlivě. Ovšem vyloženým vyznavačem vousových změn je Robert Downey Jr. Různých podob vystřídal slušnou řádku. Svoji hladce oholenou tvář obměňuje bradkou, strništěm i plnovousem.

Podobným experimentům propadá sem tam i Johnny Depp. V poslední době vsadil na elegantní vyholenou bradku a faktem je, že má své kouzlo. Johnny Depp i bradka. Naproti tomu Brad Pitt to s východní filosofií už poněkud přehání. Jeho vousy začínají připomínat meditujícího hinduistického svatého muže čili sádhu.

FOTO: Johnny Depp

Zdroj: free-review.net

Přitažlivost strniště

Podle jedné statistiky vede počtem největšího výskytu strniště. Údajně si až 53 % mužů nechává růst vousy tři až sedm dnů. Takový George Clooney nebo Hugh Laurie alias Dr. House jsou se svým strništěm neodolatelní. I když v případě George Clooneyho je to trochu zavádějící, protože patří mezi ty typy mužů, které zbožňují všechny ženy bez rozdílu věku, a to i přesto, že nepatří mezi jejich cílené typy v podobě blonďáků, zrzků, svalovců, intelektuálů, hippies, hip-hoperů, rockerů a jiných zajímavých druhů.

Mnohým ženám se krátké strniště líbí. A v kombinaci s ležérním oblečením přírodních barev a materiálů nebo sportovního stylu má strniště leckdy účinky stejné jako magnet.

FOTO: Hugh Laurie alias Dr. House

Hugh Laurie alias Dr. House, Zdroj: doktorhouse.net

Hladká tvář

Obliba strniště má ale i své praktické vysvětlení. V současné době, kdy každý někam spěchá, za něčím se žene a stres je v podstatě nedílnou součástí pracovní náplně, není divu, že se pečlivě pěstěné knírky nebo dokonce dlouhé vousy na ulicích často nevyskytují. Holicí strojek skýtá pohodlí a jednoduše vyřešený problém, co provést s vousy.

Ať už má muž přitažlivé strniště, deppovskou bradku, prazvláštní plnovous nebo hladkou tvář, žena ocení spíš charakter než vzhled. Můžete to s lehkým svědomím označit za nesnesitelné klišé, nebo tomu alespoň trochu věřit. Každopádně má Arianna Stassinopoulos pravdu, když říká, že „nejenže je těžší být mužem, je také těžší se jím stát“.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Muži a jejich sexy vousy